Uitstoot van broeikasgassen in EU derde kwartaal lager
LUXEMBURG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen in de Europese economie lag in het derde kwartaal van 2023 aanzienlijk lager dan in dezelfde periode een jaar eerder. Cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat laten een afname van 7,1 procent zien.
Ook was de uitstoot minder in vergelijking met hetzelfde kwartaal in 2020 en 2021. Dat terwijl de uitstoot in 2020 juist lager was door de effecten van de coronapandemie. Ondertussen is het bruto binnenlands product (bbp) dit kwartaal niet opmerkelijk gedaald in vergelijking met vorig jaar. Als het bbp daalt, kan dat betekenen dat een land minder heeft geproduceerd. Minder productie kan ook leiden tot minder uitstoot.
In de elektriciteits- en gassector was de grootste vermindering van uitstoot te zien in het derde kwartaal. Ook huishoudens en de industrie droegen eraan bij. Estland, Bulgarije en Duitsland verminderden de uitstoot het meest. Een verklaring voor de daling in uitstoot in dit kwartaal van 2023 geeft Eurostat niet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
9 uur geleden