Uitstoot van broeikasgassen in EU derde kwartaal lager
LUXEMBURG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen in de Europese economie lag in het derde kwartaal van 2023 aanzienlijk lager dan in dezelfde periode een jaar eerder. Cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat laten een afname van 7,1 procent zien.
Ook was de uitstoot minder in vergelijking met hetzelfde kwartaal in 2020 en 2021. Dat terwijl de uitstoot in 2020 juist lager was door de effecten van de coronapandemie. Ondertussen is het bruto binnenlands product (bbp) dit kwartaal niet opmerkelijk gedaald in vergelijking met vorig jaar. Als het bbp daalt, kan dat betekenen dat een land minder heeft geproduceerd. Minder productie kan ook leiden tot minder uitstoot.
In de elektriciteits- en gassector was de grootste vermindering van uitstoot te zien in het derde kwartaal. Ook huishoudens en de industrie droegen eraan bij. Estland, Bulgarije en Duitsland verminderden de uitstoot het meest. Een verklaring voor de daling in uitstoot in dit kwartaal van 2023 geeft Eurostat niet.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.
3 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.
4 uur geleden