Uitstoot van broeikasgassen in EU derde kwartaal lager
LUXEMBURG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen in de Europese economie lag in het derde kwartaal van 2023 aanzienlijk lager dan in dezelfde periode een jaar eerder. Cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat laten een afname van 7,1 procent zien.
Ook was de uitstoot minder in vergelijking met hetzelfde kwartaal in 2020 en 2021. Dat terwijl de uitstoot in 2020 juist lager was door de effecten van de coronapandemie. Ondertussen is het bruto binnenlands product (bbp) dit kwartaal niet opmerkelijk gedaald in vergelijking met vorig jaar. Als het bbp daalt, kan dat betekenen dat een land minder heeft geproduceerd. Minder productie kan ook leiden tot minder uitstoot.
In de elektriciteits- en gassector was de grootste vermindering van uitstoot te zien in het derde kwartaal. Ook huishoudens en de industrie droegen eraan bij. Estland, Bulgarije en Duitsland verminderden de uitstoot het meest. Een verklaring voor de daling in uitstoot in dit kwartaal van 2023 geeft Eurostat niet.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
28 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
28 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
2 uur geleden