Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitstelgeruchten GTA VI drukken op koers uitgever Take-Two

Uitstelgeruchten GTA VI drukken op koers uitgever Take-Two

NEW YORK (ANP) - Take-Two Interactive Software behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken te schrikken van het nieuws van gamingsite Kotaku van vrijdag, waarin werd gesteld dat de productie van Grand Theft Auto VI vertraging heeft opgelopen. Take-Two is de uitgever van die zeer populaire game. In plaats van een release in 2025, wordt het steeds waarschijnlijker dat het spel pas in 2026 uitkomt, meldde het Amerikaanse Kotaku. Het aandeel verloor 4,2 procent.

De productievertraging zou volgens Kotaku te maken hebben met het personeel dat nu nog thuiswerkt, maar vanaf april weer verplicht naar kantoor moet komen. Dat besluit zou genomen zijn vanwege de veiligheid en de kwaliteit, meldde persbureau Bloomberg al in februari. De mensen die werken aan GTA VI voor dochteronderdeel van Take-Two Rockstar Games zijn daar echter niet blij mee. De vorige versie GTA V verscheen in 2013, waarmee fans al ruim tien jaar wachten op een vervolg. Er werden van de voorganger meer dan 190 miljoen exemplaren verkocht.

De algemene stemming op Wall Street was verder voorzichtig, nadat vorige week recordstanden werden gehaald. De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent tot 39.313,64 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 5218,19 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte ook 0,3 procent tot 16.384,47 punten.

Coinbase schoot 9,5 procent omhoog. De cryptobeurs leek opnieuw te profiteren van de opmars van de bitcoin, waarvan de waarde maandag steeg tot boven de 70.000 dollar. De huidige recordwaarde van 's werelds grootste cryptomunt ligt op ruim 73.000 en werd eerder deze maand bereikt. Ook andere cryptoplatforms profiteerden. Zo stegen Marathon Digitals en Riot Platforms respectievelijk 0,4 procent en 9,1 procent.

Boeing steeg 1,4 procent. Beleggers leken opgelucht te reageren op het nieuws dat verschillende topbestuurders van de vliegtuigfabrikant het bedrijf verlaten. Onder hen ook topman Dave Calhoun, die eind dit jaar aftreedt. Het bedrijf wordt de laatste tijd geplaagd door technische problemen met vliegtuigen. Zo verloor begin dit jaar een 737 MAX van Alaska Airlines tijdens de vlucht een deurpaneel.

Apple, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms gingen tot 1,3 procent omlaag. De Europese Commissie dreigt die grote techbedrijven miljardenboetes op te leggen. De Commissie verdenkt ze ervan nieuwe regels te hebben overtreden die hun macht moeten inperken en is een formeel onderzoek naar de drie begonnen.

Meer uit Financieel

Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

1 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

2 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

3 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

4 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

14 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

15 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

16 uur geleden