Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitstelgeruchten GTA VI drukken op koers uitgever Take-Two

Uitstelgeruchten GTA VI drukken op koers uitgever Take-Two

NEW YORK (ANP) - Take-Two Interactive Software behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken te schrikken van het nieuws van gamingsite Kotaku van vrijdag, waarin werd gesteld dat de productie van Grand Theft Auto VI vertraging heeft opgelopen. Take-Two is de uitgever van die zeer populaire game. In plaats van een release in 2025, wordt het steeds waarschijnlijker dat het spel pas in 2026 uitkomt, meldde het Amerikaanse Kotaku. Het aandeel verloor 4,2 procent.

De productievertraging zou volgens Kotaku te maken hebben met het personeel dat nu nog thuiswerkt, maar vanaf april weer verplicht naar kantoor moet komen. Dat besluit zou genomen zijn vanwege de veiligheid en de kwaliteit, meldde persbureau Bloomberg al in februari. De mensen die werken aan GTA VI voor dochteronderdeel van Take-Two Rockstar Games zijn daar echter niet blij mee. De vorige versie GTA V verscheen in 2013, waarmee fans al ruim tien jaar wachten op een vervolg. Er werden van de voorganger meer dan 190 miljoen exemplaren verkocht.

De algemene stemming op Wall Street was verder voorzichtig, nadat vorige week recordstanden werden gehaald. De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent tot 39.313,64 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 5218,19 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte ook 0,3 procent tot 16.384,47 punten.

Coinbase schoot 9,5 procent omhoog. De cryptobeurs leek opnieuw te profiteren van de opmars van de bitcoin, waarvan de waarde maandag steeg tot boven de 70.000 dollar. De huidige recordwaarde van 's werelds grootste cryptomunt ligt op ruim 73.000 en werd eerder deze maand bereikt. Ook andere cryptoplatforms profiteerden. Zo stegen Marathon Digitals en Riot Platforms respectievelijk 0,4 procent en 9,1 procent.

Boeing steeg 1,4 procent. Beleggers leken opgelucht te reageren op het nieuws dat verschillende topbestuurders van de vliegtuigfabrikant het bedrijf verlaten. Onder hen ook topman Dave Calhoun, die eind dit jaar aftreedt. Het bedrijf wordt de laatste tijd geplaagd door technische problemen met vliegtuigen. Zo verloor begin dit jaar een 737 MAX van Alaska Airlines tijdens de vlucht een deurpaneel.

Apple, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms gingen tot 1,3 procent omlaag. De Europese Commissie dreigt die grote techbedrijven miljardenboetes op te leggen. De Commissie verdenkt ze ervan nieuwe regels te hebben overtreden die hun macht moeten inperken en is een formeel onderzoek naar de drie begonnen.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

2 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

2 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

3 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

4 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

6 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

15 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

15 uur geleden