Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitstelgeruchten GTA VI drukken op koers uitgever Take-Two

Uitstelgeruchten GTA VI drukken op koers uitgever Take-Two

NEW YORK (ANP) - Take-Two Interactive Software behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken te schrikken van het nieuws van gamingsite Kotaku van vrijdag, waarin werd gesteld dat de productie van Grand Theft Auto VI vertraging heeft opgelopen. Take-Two is de uitgever van die zeer populaire game. In plaats van een release in 2025, wordt het steeds waarschijnlijker dat het spel pas in 2026 uitkomt, meldde het Amerikaanse Kotaku. Het aandeel verloor 4,2 procent.

De productievertraging zou volgens Kotaku te maken hebben met het personeel dat nu nog thuiswerkt, maar vanaf april weer verplicht naar kantoor moet komen. Dat besluit zou genomen zijn vanwege de veiligheid en de kwaliteit, meldde persbureau Bloomberg al in februari. De mensen die werken aan GTA VI voor dochteronderdeel van Take-Two Rockstar Games zijn daar echter niet blij mee. De vorige versie GTA V verscheen in 2013, waarmee fans al ruim tien jaar wachten op een vervolg. Er werden van de voorganger meer dan 190 miljoen exemplaren verkocht.

De algemene stemming op Wall Street was verder voorzichtig, nadat vorige week recordstanden werden gehaald. De Dow-Jonesindex daalde 0,4 procent tot 39.313,64 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 5218,19 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte ook 0,3 procent tot 16.384,47 punten.

Coinbase schoot 9,5 procent omhoog. De cryptobeurs leek opnieuw te profiteren van de opmars van de bitcoin, waarvan de waarde maandag steeg tot boven de 70.000 dollar. De huidige recordwaarde van 's werelds grootste cryptomunt ligt op ruim 73.000 en werd eerder deze maand bereikt. Ook andere cryptoplatforms profiteerden. Zo stegen Marathon Digitals en Riot Platforms respectievelijk 0,4 procent en 9,1 procent.

Boeing steeg 1,4 procent. Beleggers leken opgelucht te reageren op het nieuws dat verschillende topbestuurders van de vliegtuigfabrikant het bedrijf verlaten. Onder hen ook topman Dave Calhoun, die eind dit jaar aftreedt. Het bedrijf wordt de laatste tijd geplaagd door technische problemen met vliegtuigen. Zo verloor begin dit jaar een 737 MAX van Alaska Airlines tijdens de vlucht een deurpaneel.

Apple, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms gingen tot 1,3 procent omlaag. De Europese Commissie dreigt die grote techbedrijven miljardenboetes op te leggen. De Commissie verdenkt ze ervan nieuwe regels te hebben overtreden die hun macht moeten inperken en is een formeel onderzoek naar de drie begonnen.

Meer uit Financieel

TLN: stijgende dieselprijs nieuwe klap voor transportsector

ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.

14 minuten geleden
TenneT investeert meer in uitbreiden net, loopt wel vertraging op

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.

52 minuten geleden
Hans Spekman wordt nieuwe voorzitter vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.

1 uur geleden
UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

1 uur geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

2 uur geleden
Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

3 uur geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van sojabonen en tarwe

CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.

4 uur geleden