'Uitstel Spelen kost Japan ruim 5 miljard'
TOKIO (ANP/RTR) - Het uitstellen van de Olympische Spelen kost Japan naar schatting nog eens ruim 5 miljard euro. Dat bedrag komt volgens hoogleraar Katsuhiro Miyamoto, die onderzoek doet naar de economische impact van de Spelen, boven op de meer dan 10 miljard euro die de Japanners al hadden geïnvesteerd in het organiseren van het grootste sportevenement ter wereld.
Het grootste deel betreft organisatiekosten, zoals het opnieuw huren van (sport-)locaties, herdrukken van promotiemateriaal en aantrekken van personeel. Het olympisch dorp waar de atleten verblijven zou na de Spelen worden omgebouwd tot luxe appartementen waarvan de meeste ook al zijn verkocht, maar de kopers zullen nu langer moeten wachten tot ze erin kunnen. Ook de Japanse economie krijgt een klap door het uitstel van de Spelen, aldus Miyamoto tegen persbureau Reuters.
De Japanse overheid besloot afgelopen week in samenspraak met het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om de Spelen van Tokio vanwege de wereldwijde coronacrisis te verplaatsen van komende zomer naar volgend jaar. Ze moeten de nieuwe data nog bekend maken.
Naar verluidt wordt het evenement precies een jaar opgeschoven, met 23 juli tot en met 8 augustus 2021 als nieuwe data. Yoshiro Mori, voorzitter van het organisatiecomité van Tokio 2020, verwacht daar deze week uitsluitsel over te krijgen van IOC-voorzitter Thomas Bach. Sporters verlangen ook naar duidelijkheid, zodat ze weer iets hebben om naartoe te kunnen werken.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
7 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden