Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitstel Spelen kost Japan ruim 5 miljard'

'Uitstel Spelen kost Japan ruim 5 miljard'

TOKIO (ANP/RTR) - Het uitstellen van de Olympische Spelen kost Japan naar schatting nog eens ruim 5 miljard euro. Dat bedrag komt volgens hoogleraar Katsuhiro Miyamoto, die onderzoek doet naar de economische impact van de Spelen, boven op de meer dan 10 miljard euro die de Japanners al hadden geïnvesteerd in het organiseren van het grootste sportevenement ter wereld.

Het grootste deel betreft organisatiekosten, zoals het opnieuw huren van (sport-)locaties, herdrukken van promotiemateriaal en aantrekken van personeel. Het olympisch dorp waar de atleten verblijven zou na de Spelen worden omgebouwd tot luxe appartementen waarvan de meeste ook al zijn verkocht, maar de kopers zullen nu langer moeten wachten tot ze erin kunnen. Ook de Japanse economie krijgt een klap door het uitstel van de Spelen, aldus Miyamoto tegen persbureau Reuters.

De Japanse overheid besloot afgelopen week in samenspraak met het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om de Spelen van Tokio vanwege de wereldwijde coronacrisis te verplaatsen van komende zomer naar volgend jaar. Ze moeten de nieuwe data nog bekend maken.

Naar verluidt wordt het evenement precies een jaar opgeschoven, met 23 juli tot en met 8 augustus 2021 als nieuwe data. Yoshiro Mori, voorzitter van het organisatiecomité van Tokio 2020, verwacht daar deze week uitsluitsel over te krijgen van IOC-voorzitter Thomas Bach. Sporters verlangen ook naar duidelijkheid, zodat ze weer iets hebben om naartoe te kunnen werken.

Meer uit Sport

Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

3 uur geleden
Darter Van Veen gaat kansloos onderuit in finale van WK darts

LONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.

13 uur geleden
Aanvaller Türüç tekent bij Konyaspor

KONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.

17 uur geleden
Veldrijder Nieuwenhuis derde in Superprestige Gullegem

GULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.

19 uur geleden
Schulting op NK shorttrack derde op 1000 meter, titel Velzeboer

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.

20 uur geleden
Skiester Rast draagt zege op aan slachtoffers Crans-Montana

KRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.

21 uur geleden
Swiatek: tennissters hebben geen 'Battle of the Sexes' nodig

SYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.

1 dag geleden