'Uitstel Spelen kost Japan ruim 5 miljard'
TOKIO (ANP/RTR) - Het uitstellen van de Olympische Spelen kost Japan naar schatting nog eens ruim 5 miljard euro. Dat bedrag komt volgens hoogleraar Katsuhiro Miyamoto, die onderzoek doet naar de economische impact van de Spelen, boven op de meer dan 10 miljard euro die de Japanners al hadden geïnvesteerd in het organiseren van het grootste sportevenement ter wereld.
Het grootste deel betreft organisatiekosten, zoals het opnieuw huren van (sport-)locaties, herdrukken van promotiemateriaal en aantrekken van personeel. Het olympisch dorp waar de atleten verblijven zou na de Spelen worden omgebouwd tot luxe appartementen waarvan de meeste ook al zijn verkocht, maar de kopers zullen nu langer moeten wachten tot ze erin kunnen. Ook de Japanse economie krijgt een klap door het uitstel van de Spelen, aldus Miyamoto tegen persbureau Reuters.
De Japanse overheid besloot afgelopen week in samenspraak met het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om de Spelen van Tokio vanwege de wereldwijde coronacrisis te verplaatsen van komende zomer naar volgend jaar. Ze moeten de nieuwe data nog bekend maken.
Naar verluidt wordt het evenement precies een jaar opgeschoven, met 23 juli tot en met 8 augustus 2021 als nieuwe data. Yoshiro Mori, voorzitter van het organisatiecomité van Tokio 2020, verwacht daar deze week uitsluitsel over te krijgen van IOC-voorzitter Thomas Bach. Sporters verlangen ook naar duidelijkheid, zodat ze weer iets hebben om naartoe te kunnen werken.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
15 uur geleden