Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraken over Zidane leiden tot vertrek voorzitter Le Graët

Uitspraken over Zidane leiden tot vertrek voorzitter Le Graët

PARIJS (ANP) - Noël Le Graët is niet langer de voorzitter van de Franse voetbalbond, zo heeft het Franse persbureau AFP vernomen. De 81-jarige voorzitter stond onder grote druk naar aanleiding van uitspraken over de Franse voetballegende Zinédine Zidane.

Le Graët verlengde vorige week nog het contract van bondscoach Didier Deschamps en hij ging tegenover Franse media in op de verlenging. De voorzitter werd gevraagd of Zidane, die momenteel beschikbaar is, zijn interesse nog kenbaar heeft gemaakt. Het antwoord van Le Graët leidde tot ophef. "Zinédine Zidane, ik zou hem nog niet eens opnemen", had Le Graët onder meer laten optekenen. "Wat zou ik hem moeten zeggen? 'Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Didier'?"

Afgelopen weekend uitten enkele prominenten hun ongenoegen over de uitspraken van Le Graët. "Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", schreef Kylian Mbappé op sociale media. Niet veel later bood Le Graët zijn excuses aan, maar zijn positie bleek niet langer houdbaar.

Philippe Diallo werd woensdag aangesteld als interim-voorzitter.

Meer uit Voetbal

Spitse genoot van spel en eerbetonen bij afscheid van Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.

1 uur geleden
Veurink ziet veel progressie in tweede duel als bondscoach

NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.

1 uur geleden
Zuinige zege koploper Napoli bij Lecce

LECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.

3 uur geleden
Veurink wint voor het eerst met Oranje in afscheidsduel Spitse

NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in het oefenduel met Canada zijn eerste zege geboekt met de Oranjevrouwen. In zijn tweede interland, die vooral in het teken stond van het afscheid van recordinternational Sherida Spitse, maakte Lynn Wilms het enige doelpunt in Nijmegen: 1-0. Vrijdag speelde Oranje gelijk in Polen (0-0).

3 uur geleden
De Graafschap en FC Emmen verliezen van amateurs in beker

VEENENDAAL (ANP) - De amateurs van GVVV hebben profclub De Graafschap uitgeschakeld in de eerste ronde van de KNVB-beker. De tweededivisionist versloeg de middenmoter van de Keuken Kampioen Divisie op het eigen Sportpark Panhuis in een spectaculair duel met 4-2.

4 uur geleden
Staande ovatie en erehaag bij afscheid recordinternational Spitse

NIJMEGEN (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse heeft een staande ovatie en een erehaag gekregen na haar laatste speelminuten voor Oranje. Bij haar geplande wissel in de 48e minuut in Nijmegen vormden haar ploeggenoten en de voetbalsters van tegenstander Canada bij de zijlijn een erehaag. De 35-jarige verdedigster speelde haar 248e en laatste interland.

4 uur geleden
Voetbalsters Spanje naar finale Nations League

GÖTEBORG (ANP/RTR) - De voetbalsters van Spanje hebben zich ten koste van Zweden geplaatst voor de finale van de Nations League. De regerend wereldkampioen won in Göteborg met 1-0 van Zweden dankzij een doelpunt van sterspeelster Alexia Putellas. Het eerste duel tussen beide teams was al in een 4-0-overwinning voor de Spaanse vrouwen geëindigd.

4 uur geleden