Uitspraken over Zidane leiden tot vertrek voorzitter Le Graët
PARIJS (ANP) - Noël Le Graët is niet langer de voorzitter van de Franse voetbalbond, zo heeft het Franse persbureau AFP vernomen. De 81-jarige voorzitter stond onder grote druk naar aanleiding van uitspraken over de Franse voetballegende Zinédine Zidane.
Le Graët verlengde vorige week nog het contract van bondscoach Didier Deschamps en hij ging tegenover Franse media in op de verlenging. De voorzitter werd gevraagd of Zidane, die momenteel beschikbaar is, zijn interesse nog kenbaar heeft gemaakt. Het antwoord van Le Graët leidde tot ophef. "Zinédine Zidane, ik zou hem nog niet eens opnemen", had Le Graët onder meer laten optekenen. "Wat zou ik hem moeten zeggen? 'Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Didier'?"
Afgelopen weekend uitten enkele prominenten hun ongenoegen over de uitspraken van Le Graët. "Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", schreef Kylian Mbappé op sociale media. Niet veel later bood Le Graët zijn excuses aan, maar zijn positie bleek niet langer houdbaar.
Philippe Diallo werd woensdag aangesteld als interim-voorzitter.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
11 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 dag geleden