Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraakdatum MH17-proces wordt bekendgemaakt

Uitspraakdatum MH17-proces wordt bekendgemaakt

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag maakt maandagmiddag bekend wanneer uitspraak wordt gedaan in het omvangrijke strafproces rond het neerhalen van vlucht MH17. Bij de vliegramp op 17 juli 2014 kwamen alle 298 inzittenden, onder wie vele Nederlanders, om het leven.

De rechtbank had drie dagen gereserveerd waarop uitspraak kan worden gedaan. Eerder werd al duidelijk dat de eerste mogelijkheid, op 22 september, niet gehaald gaat worden. Dan blijven de mogelijkheden op 17 november en 15 december nog over. Hoewel de kans daarop klein is, kan er altijd iets gebeuren wat van belang is voor het onderzoek waardoor ook deze data niet gebruikt kunnen worden.

Het monsterproces begon op 9 maart 2020 na jarenlang onderzoek door het internationaal onderzoeksteam JIT. Daarin kwamen vier verdachten naar voren: rebellenleider Igor Girkin, zijn rechterhand Sergej Doebinski, diens assistent Oleg Poelatov en garnizoenscommandant Leonid Chartsjenko.

De mannen hebben volgens het Openbaar Ministerie een rol gespeeld bij het binnenhalen of het wegbrengen van de Buk-raketinstallatie waarmee het toestel uit de lucht geschoten zou zijn. Alle vier hebben ze zich niet in de beveiligde rechtbank op Schiphol, waar het proces plaatsvindt, laten zien. Poelatov laat zich als enige wel bijstaan door advocaten. Hij ontkent iedere betrokkenheid.

Vlucht MH17 van Malaysia Airlines vertrok op 17 juli 2014 vanaf Schiphol met bestemming Kuala Lumpur. De Maleisische hoofdstad werd echter nooit bereikt, het toestel werd neergehaald in Oost-Oekraïne, waar op dat moment ook een gewapende strijd gaande was.

Meer uit Binnenland

Studentenbond raadt af naar jongerenprotest te gaan

UTRECHT (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) raadt studenten af om zaterdag naar mogelijke demonstraties van jongeren te gaan. Op sociale media zijn de afgelopen dagen oproepen voor 'Gen Z-protesten' gedeeld. Mensen uit de generatie Gen Z zijn aan het begin van deze eeuw geboren.

9 minuten geleden
Verplaatsing station Vught halverwege

VUGHT (ANP) - De verplaatsing van het monumentale station Vught ligt op schema, meldt de omgevingsmanager Ricardo Nuijens van Alliantie Vught Verdiept. "Er heerst een serene rust op de bouwplaats", zegt hij. Het gebouw, inclusief kelder, moet 13,6 meter worden verplaatst, omdat er een verdiept station wordt gebouwd. Het gebouw is nu halverwege de plek van bestemming, een stukje verder naar het oosten.

57 minuten geleden
Monumentaal station Vught wordt bijna 14 meter verplaatst

VUGHT (ANP) - Het monumentale gebouw van het treinstation in Vught wordt bijna veertien meter verplaatst. Vrijdagochtend voerden werklieden de laatste controles uit. Het gebouw, inclusief de kelder, wordt 13,6 meter verschoven richting het centrum van Vught. De operatie begon rond 09.00 uur en duurt tot halverwege de middag.

1 uur geleden
Politie: agent kreeg situatie bezorger niet anders onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De agent die donderdag in de Amsterdamse Runstraat een pakketbezorger met een stroomstootwapen raakte, zag volgens de politie op dat moment geen andere manier om de situatie onder controle te krijgen. De bezorger had geweigerd zijn busje te verplaatsen en werkte later ook niet mee aan zijn aanhouding. Daarop escaleerde de situatie.

1 uur geleden
Aantal eerste asielaanvragen in Nederland daalt met 13 procent

DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.

6 uur geleden
Code geel om dichte mist in hele land

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.

11 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in noorden van Nederland

DE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.

14 uur geleden