Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak tegen bedreiger Wilders

Uitspraak tegen bedreiger Wilders

TERREURZAAK WILDERSSCHIPHOL (ANP) - De rechtbank doet maandag uitspraak in de zaak tegen de Pakistaan Junaid I. De 27-jarige wordt ervan verdacht dat hij een terroristische aanslag wilde plegen op Geert Wilders. Aanleiding was de wedstrijd voor spotprenten van de profeet Mohammed die de PVV'er had uitgeschreven. Er is een celstraf van zes jaar tegen I. geëist.

I. werd vorig jaar augustus aangehouden op het Centraal Station in Den Haag. Een dag ervoor plaatste hij op Facebook een filmpje waarin hij een aanslag zou hebben aangekondigd op de PVV-leider of de Tweede Kamer. Dat filmpje is door ruim 153.000 mensen gezien en 14.000 keer gedeeld.

De Pakistaan heeft altijd ontkend dat hij uit terroristisch oogpunt handelde. Hij noemt zichzelf "vredelievend" en zegt dat hij alleen wilde demonstreren tegen de cartoonwedstrijd omdat hij boos was dat Wilders de profeet beledigde. Zijn advocaat noemt hem "onbesuisd".

I. zwierf al jaren door Europa. In Frankrijk hoorde hij naar eigen zeggen over de wedstrijd en vertrok naar Nederland. Een dag na het plaatsen van het filmpje - waarin hij onder meer zegt dat hij zijn best zal doen om "deze hond, deze onbeschaafde naar de hel te sturen" - werd hij aangehouden. De cartoonwedstrijd werd later om veiligheidsredenen afgeblazen.

Meer uit Binnenland

Ramkraak bij winkelpand in Goes

GOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.

1 uur geleden
Ook CZ houdt zorgpremie volgend jaar gelijk

TILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.

5 uur geleden
Yerseke ziet af van sinterklaasintocht waar KOZP wilde komen

YERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.

7 uur geleden
Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

15 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

16 uur geleden
Onvoldoende jeugdzorg in woonpand Heerhugowaard waar explosie was

HEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.

17 uur geleden
Noodpakket Sinterklaasjournaal een kwart miljoen keer besteld

HILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.

17 uur geleden