Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak rechtbank over vermoedelijk brein liquidatie De Meern

Uitspraak rechtbank over vermoedelijk brein liquidatie De Meern

AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam doet de rechtbank maandag uitspraak in de strafzaak tegen de 38-jarige Marcel D., die het brein zou zijn achter de liquidatie van drugshandelaar Wout Sabee (70) en een eerdere poging daartoe. Het slachtoffer werd op 24 juni 2016 bij zijn huis in De Meern doodgeschoten.

In januari eiste het Openbaar Ministerie 30 jaar tegen D. De Nieuwegeiner zou ook jarenlang een drugslijn naar Engeland hebben gerund en honderden kilo’s cocaïne en heroïne hebben uitgevoerd. Volgens justitie onderhield D. in het drugsmilieu in de Utrechtse regio contact met onder anderen Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo.

D. zou Sabee verantwoordelijk hebben gehouden voor een mislukt drugstransport in 2013. Hij zou drie ton schadevergoeding van het latere slachtoffer hebben geëist. Diens weigering te betalen zou tot de moordplannen hebben geleid. De uitvoerders van de liquidatie in 2016 zijn tot dusver spoorloos gebleven.

De rechtbank spreekt maandag ook de vonnissen uit in de zaken tegen zes mannen die tot de drugsorganisatie van D. zouden hebben behoord en betrokken zouden zijn geweest bij de smokkelpraktijken. In november eiste het OM celstraffen tot veertien jaar tegen hen.

Meer uit Binnenland

Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

3 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

3 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

4 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

5 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

5 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

5 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

5 uur geleden