Uitspraak rechtbank over vermoedelijk brein liquidatie De Meern
AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam doet de rechtbank maandag uitspraak in de strafzaak tegen de 38-jarige Marcel D., die het brein zou zijn achter de liquidatie van drugshandelaar Wout Sabee (70) en een eerdere poging daartoe. Het slachtoffer werd op 24 juni 2016 bij zijn huis in De Meern doodgeschoten.
In januari eiste het Openbaar Ministerie 30 jaar tegen D. De Nieuwegeiner zou ook jarenlang een drugslijn naar Engeland hebben gerund en honderden kilo’s cocaïne en heroïne hebben uitgevoerd. Volgens justitie onderhield D. in het drugsmilieu in de Utrechtse regio contact met onder anderen Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo.
D. zou Sabee verantwoordelijk hebben gehouden voor een mislukt drugstransport in 2013. Hij zou drie ton schadevergoeding van het latere slachtoffer hebben geëist. Diens weigering te betalen zou tot de moordplannen hebben geleid. De uitvoerders van de liquidatie in 2016 zijn tot dusver spoorloos gebleven.
De rechtbank spreekt maandag ook de vonnissen uit in de zaken tegen zes mannen die tot de drugsorganisatie van D. zouden hebben behoord en betrokken zouden zijn geweest bij de smokkelpraktijken. In november eiste het OM celstraffen tot veertien jaar tegen hen.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
13 uur geleden