Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak over natuurvergunning Schiphol in nieuwe jaar verwacht

Uitspraak over natuurvergunning Schiphol in nieuwe jaar verwacht

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet naar verwachting pas in het nieuwe jaar uitspraak in de zaak tegen Schiphol. De kernvraag is of de luchthaven vorig jaar rechtmatig een natuurvergunning heeft gekregen. Milieuorganisaties stellen dat deze vergunning, die tijdelijk ruimte biedt aan een half miljoen vliegbewegingen, onterecht is verleend.

Een van de procespartijen kreeg van de rechter nog de mogelijkheid om schriftelijk te reageren op een proceskostenformulier, waardoor het onderzoek pas over een week kan worden gesloten. Pas daarna gaat een termijn van zes weken in, waarna de rechter doorgaans uitspraak doet. Maar de voorzitter van de rechtbank waarschuwde dat waarschijnlijk meer tijd nodig is "vanwege de omvang en complexiteit, maar ook omdat het dan richting de feestdagen loopt". Een concrete uitspraakdatum werd dan ook nog niet gegeven.

Op dinsdag hoorden de rechters de hele dag de standpunten aan van onder meer milieuorganisatie Mobilisation for the Environment (MOB), de advocaten van Schiphol en de verantwoordelijke staatssecretaris van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).

Stikstofdepositieberekeningen

Tijdens de zitting werd er uitgebreid gedebatteerd over stikstofdepositieberekeningen, de keuze van referentiejaren voor deze analyses, geluidsberekeningen en de vraag of de verzuring door het schadelijke zwaveldioxide daadwerkelijk is afgenomen. Er ontstond ook discussie over onder meer de aankoop van stikstofrechten door Schiphol van Nederlandse boeren.

MOB voert al jaren juridische strijd tegen de milieuschade die het vliegverkeer veroorzaakt. De organisatie stelde eerder dat de natuurvergunning nooit had mogen worden verleend, vanwege verschillende zwakke punten, zowel inhoudelijk als procedureel. Daarbij leverden de milieuclubs kritiek op de manier waarop Schiphol, stikstofruimte heeft verkregen door deze over te nemen van agrarische bedrijven.

Onder de vergunning zijn tijdelijk een half miljoen vliegbewegingen mogelijk. Dat aantal gaat dan later omlaag naar 440.000. Volgens milieuorganisaties zijn dat er nog steeds veel te veel.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

3 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

6 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

6 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

7 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

8 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

9 uur geleden