Uitspraak op 16 juni in zaak tegen agent die George Floyd doodde
MINNEAPOLIS (ANP) - Derek Chauvin, de Amerikaanse oud-politieagent die door een jury schuldig is bevonden van het doden van de zwarte arrestant George Floyd op 25 mei vorig jaar, krijgt op 16 juni te horen welke straf de rechter hem oplegt. De rechtspraak van de Amerikaanse staat Minnesota heeft dat vrijdag aangekondigd.
Chauvin kijkt tegen een opgetelde straf van 75 jaar gevangenisstraf aan. Een jury bevond hem dinsdag schuldig aan drie aanklachten, waaronder moord en doodslag.
Peter Cahill, rechter van de rechtbank van Hennepin County, zal het vonnis bepalen. Rechter Cahill gelastte vrijdag dat informatie over de identiteit van de juryleden in de komende 180 dagen geheim moet blijven.
De toenmalige politieagent Derek Chauvin, had op 25 mei vorig jaar een confrontatie met de zwarte arrestant George Floyd, die ervan werd verdacht dat hij daarvoor een pakje sigaretten had afgerekend met een vervalst 20 dollarbiljet. Op videobeelden is te zien dat de witte Chauvin negenenhalve minuut met zijn knie op de nek van Floyd drukte, die meermaals riep dat hij geen adem meer kreeg en uiteindelijk het bewustzijn verloor.
Op de zwaarste aanklacht waaraan Chauvin schuldig is bevonden, moord zonder voorbedachten rade, staat een straf van tussen de 12,5 tot 40 jaar cel. De strafmaat is daarbij afhankelijk van het verleden van de veroordeelde en eventuele verzwarende of verzachtende omstandigheden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
1 uur geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
4 uur geleden