Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak in zaak tegen psycholoog die middel X verspreidde

Uitspraak in zaak tegen psycholoog die middel X verspreidde

DEN BOSCH (ANP) - Psycholoog Wim van Dijk (80) hoort dinsdag of hij de gevangenis in moet voor illegale handel in antibraakmiddelen. Die leverde hij aan mensen in combinatie met het dodelijke 'middel X'. De rechtbank in Den Bosch doet uitspraak in zijn zaak. Die gaat alleen over het overtreden van de geneesmiddelenwet met de antibraakmedicijnen, dus niet over hulp bij zelfdoding. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een jaar cel geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk.

Voor het verstrekken van middel X zijn inmiddels al meerdere mensen veroordeeld, maar alleen als concrete gevallen van zelfdoding aan die leveringen verbonden konden worden. Dat was bij Van Dijk niet het geval.

De Bosschenaar heeft bekend dat hij middel X in combinatie met een antibraakmiddel heeft geleverd aan meer dan honderd mensen. Onder meer op basis van bankoverschrijvingen aan zijn eigen leverancier Alex S. komt het Openbaar Ministerie uit op 213 personen. Wie dat zijn, is echter niet duidelijk geworden. Daarom is ook niet bekend of en hoeveel mensen die het zelfdodingsmiddel via Van Dijk hebben bemachtigd, het hebben ingenomen om een einde aan hun leven te maken.

Middel X wordt ook op andere manieren gebruikt en is op zichzelf niet verboden. Door afspraken tussen bedrijven en de overheid is het in Nederland niet in kleine hoeveelheden verkrijgbaar, om te voorkomen dat burgers het in handen krijgen. Diverse rechtszaken hebben duidelijk gemaakt dat duizenden mensen het toch in huis hebben gehaald.

Meer uit Binnenland

Nachtopvanglocaties Rode Kruis in Warffum en Zuidwolde vol

TER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.

24 minuten geleden
Eis hoger beroep in zaak 'abortusmoord' bijna 16 jaar cel en tbs

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van vijftien jaar en negen maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 55-jarige Dennis van E., voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos. De zaak is bekend geworden als de 'abortusmoord'. Volgens justitie heeft Van E. gedwongen tot een geïmproviseerde abortus, met dodelijk gevolg voor moeder en kind. "Waarom? Omdat hij geen vader van een jongen wilde zijn. Daarvoor moest alles wijken", aldus het OM.

44 minuten geleden
WHO: medische evacuaties uit Gaza naar Nederland blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties blijven pleiten voor de medische evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza naar Nederland. In de regio is volgens hen onvoldoende capaciteit om de Palestijnen te helpen. Het kabinet besloot vorige week niet opnieuw tot evacuatie over te gaan, maar extra te investeren in de zorg in de regio.

51 minuten geleden
Tbs-advies in zaak verdachte extreme onlinegroepering

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP) adviseert om verdachte Justin B. (25) bij een eventuele veroordeling tbs met voorwaarden op te leggen. De man uit Eindhoven wordt verdacht van het oprichten en leidinggeven aan No Lives Matter (NLM), volgens justitie een terroristische organisatie die extreem geweld verheerlijkt.

2 uur geleden
Rechtse partijen sceptisch over intrekken licentie ON!

DEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Dat brachten ze donderdag naar voren in een Kamerdebat over de hervorming van de publieke omroep. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.

4 uur geleden
Nationalistische studenten niet meer welkom op intromarkt Radboud

NIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.

5 uur geleden
Vijfde persoon met westnijlvirus overleden, meer besmettingen

BILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.

7 uur geleden