Uitspraak in zaak over liquidatie Zaandam na eis levenslang
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen twee mannen die worden verdacht van de liquidatie van de crimineel Lucas Boom (43). Dat gebeurde voor de ogen van tientallen basisschoolleerlingen naast een schoolplein in Zaandam. Het Openbaar Ministerie heeft in september levenslang geëist tegen de vermeende schutter Quio C en 16,5 jaar cel tegen medeverdachte Genaro L. Volgens het OM was L. onder meer nauw betrokken bij voorverkenningen en is hij medepleger van de moord.
Op 9 juni 2015 werden op klaarlichte dag in Zaandam 38 kogels afgevuurd met vermoedelijk twee automatische wapens. In de straat lagen tientallen hulzen en raakten geparkeerde auto's beschadigd. Boom, die net zijn zoontje naar school had gebracht, zou 25 keer zijn geraakt. De schutters vluchtten in een bestelbus die brandend werd teruggevonden in Amsterdam-Noord.
De twee ontkennende verdachten L. en C. kregen eerder al hoge celstraffen opgelegd van 13,5 en twintig jaar, voor de mislukte moordaanslag op de Amsterdamse crimineel Peter 'Pjotr' R. in Diemen in november 2015. Ze zouden volgens het hof deel hebben uitgemaakt van een moordcommando. De verdachten waren in 2015 ook al voor betrokkenheid bij de moord op Boom aangehouden, maar het kwam destijds niet tot een strafzaak. Het onderzoek werd in 2021 heropend na een verklaring van een tweede anonieme getuige.
De zaak van een derde verdachte Randall D. loopt nog in hoger beroep. D. zit een gevangenisstraf van 29,5 jaar uit voor de zogeheten vergismoord op de 17-jarige stagiair Mohamed Bouchikhi in januari 2018 in het Amsterdamse buurthuis in de buurt Wittenburg. De rechtbank sprak D. vrij van de liquidatie van Boom, bij gebrek aan doorslaggevend bewijs.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
12 uur geleden