Uitspraak in zaak over liquidatie Zaandam na eis levenslang
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen twee mannen die worden verdacht van de liquidatie van de crimineel Lucas Boom (43). Dat gebeurde voor de ogen van tientallen basisschoolleerlingen naast een schoolplein in Zaandam. Het Openbaar Ministerie heeft in september levenslang geëist tegen de vermeende schutter Quio C en 16,5 jaar cel tegen medeverdachte Genaro L. Volgens het OM was L. onder meer nauw betrokken bij voorverkenningen en is hij medepleger van de moord.
Op 9 juni 2015 werden op klaarlichte dag in Zaandam 38 kogels afgevuurd met vermoedelijk twee automatische wapens. In de straat lagen tientallen hulzen en raakten geparkeerde auto's beschadigd. Boom, die net zijn zoontje naar school had gebracht, zou 25 keer zijn geraakt. De schutters vluchtten in een bestelbus die brandend werd teruggevonden in Amsterdam-Noord.
De twee ontkennende verdachten L. en C. kregen eerder al hoge celstraffen opgelegd van 13,5 en twintig jaar, voor de mislukte moordaanslag op de Amsterdamse crimineel Peter 'Pjotr' R. in Diemen in november 2015. Ze zouden volgens het hof deel hebben uitgemaakt van een moordcommando. De verdachten waren in 2015 ook al voor betrokkenheid bij de moord op Boom aangehouden, maar het kwam destijds niet tot een strafzaak. Het onderzoek werd in 2021 heropend na een verklaring van een tweede anonieme getuige.
De zaak van een derde verdachte Randall D. loopt nog in hoger beroep. D. zit een gevangenisstraf van 29,5 jaar uit voor de zogeheten vergismoord op de 17-jarige stagiair Mohamed Bouchikhi in januari 2018 in het Amsterdamse buurthuis in de buurt Wittenburg. De rechtbank sprak D. vrij van de liquidatie van Boom, bij gebrek aan doorslaggevend bewijs.
Meer uit Binnenland
LUXEMBURG (ANP) - Minister Tom Berendsen vindt het belangrijk dat de EU de druk op Israël vergroot. "Het doel is niet het opschorten van het handelsdeel, het doel is gedragsverandering bij Israël. En daar werken we aan", zei hij dinsdagochtend in Luxemburg voor aanvang van een overleg tussen EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De meerderheid van de Tweede Kamer heeft hem gevraagd er in Europa voor te pleiten om het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren in de gemeente Den Haag is "overvallen" door een bericht dat de partij "op een zijspoor is gezet" binnen de Haagse minderheidscoalitie. Dat laat PvdD-raadslid Diego Demaree dinsdag weten in reactie op een artikel van Omroep West, dat meldt dat de partij uit de Haagse coalitie is gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
4 uur geleden