Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak in kort geding tegen 5G over drie weken

Uitspraak in kort geding tegen 5G over drie weken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet maandag 25 mei uitspraak in het kort geding van stichting Stop5GNL tegen de Nederlandse staat over de invoering van het landelijke 5G-netwerk. De stichting eiste maandag in het kort geding de uitrol van 5G te stoppen, omdat de straling van 5G-signalen gezondheidsrisico's zou opleveren.

Volgens de advocaten van de Nederlandse staat roept de stichting Stop5GNL daarmee een schrikbeeld op. Nederland houdt zich in het belang van de volksgezondheid ruimschoots aan de limieten die zijn vastgelegd in Europese telecomwetgeving, stellen ze. Anders dan de stichting beweert, zegt de overheid dat er geen wetenschappelijke basis is voor de stelling dat 5G-frequenties gezondheidsschade opleveren.

De overheid is van plan in juni de frequenties voor het 5G-netwerk te veilen. De stichting eiste bij de rechtbank dat de overheid op zijn minst moet wachten op een rapport van de Gezondheidsraad dat in juli wordt verwacht. "Er is geen wetenschappelijke consensus over de veiligheid van 5G, daar gaat het om", zei de advocaat van Stop5GNL. "De uitrol van 5G moet worden gestaakt totdat blijkt dat reële gezondheidsrisico's uit te sluiten zijn", betoogde hij. "De overheid is bezig met een gok. Als de gok verkeerd uitvalt, zijn de gevolgen ernstig. Het is een onethisch experiment, de overheid dient burgers te beschermen tegen gezondheidsrisico's."

Volgens het Agentschap Telecom is er geen reden tot zorg. Dat ziet toe op de handhaving van de limieten waar telecomproviders zich aan moeten houden. "Metingen laten zien dat er tijdens testen geen limieten zijn overschreden", aldus de advocaat van het ministerie van Economische Zaken. Het Agentschap Telecom organiseert 150 metingen per jaar op publieke plekken waarbij de signalen van alle antennes in de buurt worden gemeten. Als er sprake is van te veel straling, wordt er gehandhaafd.

Meer uit Binnenland

Dag voor SAIL is het puzzelen in de Amsterdamse Oranjesluizen

AMSTERDAM (ANP) - Het is een dag voor SAIL een drukte van belang in de Oranjesluizen bij Amsterdam. Boten varen al de hele dag in en uit. "Er is geen moment dat er geen schip in de sluis ligt", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS), die spreekt van een "indrukwekkende puzzel en een mengelmoes van verschillende schepen".

5 uur geleden
Schoof: eenheid Europa, Oekraïne en VS is belangrijkste resultaat

DEN HAAG (ANP) - Eenheid tussen Europa, Oekraïne en de Verenigde Staten is volgens Dick Schoof het belangrijkste resultaat van het topoverleg dat maandag in Washington is gevoerd. De demissionair premier ziet die eenheid op drie punten, zei hij in Den Haag tegen de pers. "Eén, de veiligheidsgaranties, twee, dat de oorlog die door Rusland wordt gevoerd echt moet stoppen, en drie, dat er op korte termijn overleg plaatsvindt tussen Poetin en Zelensky."

5 uur geleden
Rechtbank wil woensdag beslissen over wraking Faissal T.

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle streeft ernaar om woensdagochtend te beslissen over een wrakingsverzoek van de verdediging van Faissal T. De advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi hebben de rechtbank gewraakt. Zij vinden dat de schijn van vooringenomenheid is gewekt door het afwijzen van alle onderzoekswensen van de verdediging. Als de wraking wordt toegekend, zullen nieuwe rechters de zaak moeten behandelen.

5 uur geleden
XR en Schiphol verwijten elkaar voor eigen rechter te spelen

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten van Extinction Rebellion (XR) vinden dat Schiphol "voor eigen rechter speelt" door langdurige gebiedsverboden op te leggen aan klimaatactivisten die in het beveiligde deel van de luchthaven hebben gedemonstreerd. De advocaten van Schiphol maakten de activisten precies hetzelfde verwijt voor de rechtbank in Haarlem. "Ze spelen zelf voor eigen rechter, want ze bepalen zelf aan welke regels ze zich wel of niet houden. Schiphol heeft geen andere keuze dan in te grijpen", betoogden zij.

6 uur geleden
Tot nu toe 28 aangiften van gedupeerden brand in centrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe hebben 28 gedupeerden van de grote brand in de Arnhemse binnenstad aangifte gedaan van brandstichting. Dat meldde het Openbaar Ministerie dinsdag in de rechtbank in Arnhem tijdens een tweede inleidende zitting.

6 uur geleden
OM seponeert zaak brandstichting tegen wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar (DENK) geseponeerd. Dinsdag meldde het OM dat hij "ten onrechte als verdachte is aangemerkt". Achbar werd ervan verdacht dat hij opdracht had gegeven tot brandstichting in zijn huis in Rotterdam-Lombardijen.

6 uur geleden
Verhoogd risico op natuurbrand in groot deel Nederland

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland is het risico op een natuurbrand hoog. In vijftien van de vijfentwintig veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, omdat het erg droog is in de natuur. Hierdoor neemt het risico op natuurbranden toe.

6 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!