Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitspraak in filosofieles over Baudet uit verband gerukt'

'Uitspraak in filosofieles over Baudet uit verband gerukt'

DEN HAAG (ANP) - Een uitspraak van een docente van de Hogeschool Den Haag die lijkt te speculeren over het doden van voorman Thierry Baudet van Forum voor Democratie (FVD) is uit zijn verband gerukt. Dat stelt de Hogeschool Den Haag in reactie op de ophef die is ontstaan na de uitspraak van de docente tijdens een college filosofie.

De docente legt haar toehoorders in het college de vraag voor: "Want als ik wél Hitler mag vermoorden, waarom zou ik dan ook niet de handlanger van Hitler mogen vermoorden? Of Trump op dit moment? Of Baudet?" Vervolgens zegt ze: "Sorry, dit wordt opgenomen. Ik moet een beetje voorzichtig zijn met wat ik zeg, natuurlijk." Van dit fragment is een video-opname gemaakt.

De Haagse Hogeschool heeft onderzoek gedaan naar het fragment en wijst erop dat dit afkomstig is van een filosofie college ethiek. "In dit college worden ethische vraagstukken behandeld. In de context van het gehele betoog van de docente is volstrekt duidelijk hoe de vragen, die in het bewuste fragment te zien zijn, zijn bedoeld", aldus de hogeschool. "Vanuit ethisch perspectief heeft de docente een voorbeeld gegeven van onjuist redeneren. Er is op geen enkele manier sprake van aanzet tot haat of erger. Wij betreuren het dat deze citaten uit hun verband zijn getoond en daarmee een verkeerde indruk kunnen wekken."

FVD wijdde een tweet aan de uitspraak van de docent. "Dit is de haat waarmee we worden geconfronteerd. Dit soort geweldsfantasieën zijn niet normaal en mogen ook nooit normaal worden."

Meer uit Binnenland

Opkomst om 18.00 uur in enkele gemeenten boven de 40 procent

DEN HAAG (ANP) - Om 18.00 uur lag de opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen in enkele gemeenten boven de 40 procent. Zo had in Nijmegen op dat tijdstip 42,2 procent van de kiezers gestemd en in Tynaarlo 48,9 procent. In Meppel had om 18.00 uur 41,1 procent van de mensen een stem uitgebracht.

28 minuten geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

56 minuten geleden
Positieve reacties op hernieuwde proef met kleiner stembiljet

LEIDEN (ANP) - Meerdere gemeenten waar woensdag met een kleiner biljet kan worden gestemd, krijgen positieve reacties van inwoners. Zo geven stembureaumedewerkers in Leiden aan dat kiezers het kleinere stembiljet "een verbetering" vinden.

1 uur geleden
Politiek Utrecht wil overleg over aanlijnplicht in wolvengebied

UTRECHT (ANP) - Provinciale Staten van Utrecht willen overleg met Utrechts Landschap en Staatsbosbeheer over de aanlijnplicht voor bosgebieden die grenzen aan de Leusderheide. De beheerders van de terreinen hebben de jaarlijks terugkerende maatregel ingevoerd om confrontaties tussen wolven en honden te voorkomen, maar een aantal fracties zou liever zien dat de aanlijnplicht wordt vervangen door een dringend advies de hond niet los te laten.

2 uur geleden
RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

3 uur geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

3 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

3 uur geleden