Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak in corruptieproces tegen Aung San Suu Kyi volgt vrijdag

Uitspraak in corruptieproces tegen Aung San Suu Kyi volgt vrijdag

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Een rechtbank in Myanmar doet aanstaande vrijdag uitspraak over de vijf resterende aanklachten in het al achttien maanden durende corruptieproces tegen de door de junta afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi. Dat meldt een bron met kennis van de zaak aan het Franse persbureau AFP.

Het proces draait om vijf aanklachten van corruptie. Per aanklacht staat een maximale gevangenisstraf van vijftien jaar.

De verdediging en de aanklager hebben maandag hun slotargumenten gegeven in het proces. Volgens de bron was de 77-jarige Aung San Suu Kyi in de rechtszaal aanwezig. Ze zou in goede gezondheid lijken te verkeren.

Veertien aanklachten

Aung San Suu Kyi leidde Myanmar totdat militairen in februari 2021 de macht grepen. Sindsdien zit ze vast en moet ze regelmatig in de rechtbank verschijnen, op verdenking van diverse misdrijven. Aung San Suu Kyi is al veroordeeld voor veertien aanklachten. Die gingen onder meer over het illegaal bezitten van walkietalkies en opruiing. Ze kreeg hiervoor al 26 jaar celstraf opgelegd.

De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft het militaire regime van Myanmar, het voormalige Birma, woensdag opgeroepen de afgezette leider en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eiste ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt. Het was de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waar China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aannam.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

1 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

2 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

3 uur geleden
Leiders Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië bellen Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.

4 uur geleden
Kremlin: Rusland nog geen officieel vredesplan van VS ontvangen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.

4 uur geleden
Costa en Von der Leyen: geen deal over Oekraïne zonder Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

4 uur geleden