Uitspraak in corruptieproces tegen Aung San Suu Kyi volgt vrijdag
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Een rechtbank in Myanmar doet aanstaande vrijdag uitspraak over de vijf resterende aanklachten in het al achttien maanden durende corruptieproces tegen de door de junta afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi. Dat meldt een bron met kennis van de zaak aan het Franse persbureau AFP.
Het proces draait om vijf aanklachten van corruptie. Per aanklacht staat een maximale gevangenisstraf van vijftien jaar.
De verdediging en de aanklager hebben maandag hun slotargumenten gegeven in het proces. Volgens de bron was de 77-jarige Aung San Suu Kyi in de rechtszaal aanwezig. Ze zou in goede gezondheid lijken te verkeren.
Veertien aanklachten
Aung San Suu Kyi leidde Myanmar totdat militairen in februari 2021 de macht grepen. Sindsdien zit ze vast en moet ze regelmatig in de rechtbank verschijnen, op verdenking van diverse misdrijven. Aung San Suu Kyi is al veroordeeld voor veertien aanklachten. Die gingen onder meer over het illegaal bezitten van walkietalkies en opruiing. Ze kreeg hiervoor al 26 jaar celstraf opgelegd.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft het militaire regime van Myanmar, het voormalige Birma, woensdag opgeroepen de afgezette leider en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eiste ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt. Het was de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waar China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aannam.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
16 uur geleden