Uitspraak in corruptieproces tegen Aung San Suu Kyi volgt vrijdag
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Een rechtbank in Myanmar doet aanstaande vrijdag uitspraak over de vijf resterende aanklachten in het al achttien maanden durende corruptieproces tegen de door de junta afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi. Dat meldt een bron met kennis van de zaak aan het Franse persbureau AFP.
Het proces draait om vijf aanklachten van corruptie. Per aanklacht staat een maximale gevangenisstraf van vijftien jaar.
De verdediging en de aanklager hebben maandag hun slotargumenten gegeven in het proces. Volgens de bron was de 77-jarige Aung San Suu Kyi in de rechtszaal aanwezig. Ze zou in goede gezondheid lijken te verkeren.
Veertien aanklachten
Aung San Suu Kyi leidde Myanmar totdat militairen in februari 2021 de macht grepen. Sindsdien zit ze vast en moet ze regelmatig in de rechtbank verschijnen, op verdenking van diverse misdrijven. Aung San Suu Kyi is al veroordeeld voor veertien aanklachten. Die gingen onder meer over het illegaal bezitten van walkietalkies en opruiing. Ze kreeg hiervoor al 26 jaar celstraf opgelegd.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft het militaire regime van Myanmar, het voormalige Birma, woensdag opgeroepen de afgezette leider en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eiste ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt. Het was de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waar China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aannam.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
5 uur geleden