Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak in Baudet-rechtszaak tegen tv-programma Buitenhof

Uitspraak in Baudet-rechtszaak tegen tv-programma Buitenhof

LELYSTAD (ANP) - De rechtbank in Lelystad doet woensdag uitspraak in een door politicus Thierry Baudet aangespannen kort geding tegen de VPRO. Baudet was het niet eens met een uitspraak van presentatrice Natalie Righton in het tv-programma Buitenhof en stapte naar de rechter toen de VPRO aangaf niet te rectificeren.

Righton zei dat de FvD-voorman had gezegd "dat hij denkt dat de Europese Unie een vooropgezet plan heeft om het blanke Europese ras te vervangen door Afrikaanse immigranten". Volgens Baudet heeft hij dat niet zo gezegd, maar de VPRO stelt dat dit een parafrase is.

De advocaat van Baudet zei tijdens de behandeling van de zaak twee weken geleden dat het tv-programma veel te ver was gegaan "door zijn cliënt woorden in de mond te leggen. Het programma pleegde zo karaktermoord op de politicus". "De VPRO heeft schade aangericht en handelde bewust. Alle fatsoensnormen zijn overtreden."

De advocaat van de omroep stelt echter dat media die Baudet herinneren aan uitspraken die hem niet uitkomen, worden aangevallen. "Baudet wil dat Buitenhof verklaart dat de politicus geen racist is. Dat gaat verder dan een rectificatie. Dat is gelijk aan het opdringen van een mening", zei de advocaat van de omroep.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht vliegt met F-35's en helikopter over Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.

6 uur geleden
NS vervoerde op laatste racedag al 58.000 F1-fans naar Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.

7 uur geleden
Burgemeester Zandvoort: mooie maar verdrietige dag

ZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.

11 uur geleden
Al vroeg weer volle treinen naar Zandvoort voor Dutch Grand Prix

HAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

13 uur geleden
Van der Weijden wil aansterken, stelt overhandiging cheque uit

WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.

1 dag geleden
Nog meer droogtemaatregelen afgeschaald dankzij de regen

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.

1 dag geleden
NS: op zaterdagochtend ruim 17.000 fans naar Zandvoort vervoerd

ZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

1 dag geleden