Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak hof: 20 jaar cel en tbs voor moord op Hümeyra

Uitspraak hof: 20 jaar cel en tbs voor moord op Hümeyra

ROTTERDAM (ANP) - Voor het doodschieten van de Rotterdamse scholiere Hümeyra (16) is Bekir E. in hoger beroep veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging. Het gerechtshof oordeelde vrijdag dat de 34-jarige E. schuldig is aan moord. De uitspraak is gelijk aan de strafeis van justitie.

E. was niet bij de uitspraak aanwezig. Het hof noemde de moord op Hümeyra "gruwelijk" en "lafhartig". "Ze moet in de laatste seconden van haar leven in doodsangsten hebben verkeerd."

E. schoot het meisje, dat hij langdurig stalkte, op 18 december 2018 van dichtbij met zeven kogels dood in de fietsenstalling van haar school, het Rotterdam Designcollege. Daarvan werden tijdens het proces schokkende bewakingsbeelden getoond om het hof van de voorbedachte raad te overtuigen.

Doorgeladen wapen

Hümeyra werd veelvuldig door E. met de dood bedreigd. Hij stuurde haar onder meer foto’s met daarop wapens, waaronder het wapen waarmee ze is doodgeschoten. Volgens het hof was E. "gekrenkt", nadat hij eerder was veroordeeld voor stalking. "Dit alles is niet anders te duiden dan het aan laten komen op een confrontatie met Hümeyra om haar te doden." Dat E. al een doorgeladen wapen meenam op weg naar de school betekent volgens het hof dat hij zijn besluit al had genomen.

Naast een langdurige gevangenisstraf krijgt E. ook tbs met dwangverpleging. Vanwege diverse stoornissen is er een grote kans op herhaling en is behandeling noodzakelijk, oordeelt het hof.

Wetswijziging

De rechtbank in Rotterdam veroordeelde E. in 2019 tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor doodslag - en niet moord -, wat leidde tot woedende reacties bij de nabestaanden. Het OM ging daarop in hoger beroep.

De uitspraak in de zaak-Hümeyra was aanleiding voor een wetswijziging. De ministerraad besloot eerder dit jaar dat de maximale gevangenisstraf voor doodslag omhooggaat van 15 naar 25 jaar. Onder meer de rechtbank in Rotterdam en de leiding van het OM hadden gepleit voor het verhogen van de maximumstraf.

De Inspectie Justitie en Veiligheid concludeerde eerder al dat in de zaak heel veel mis was gegaan. Politie, justitie en reclassering werkten langs elkaar heen en hadden te weinig aandacht voor de veiligheid van Hümeyra.

Meer uit Binnenland

Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

4 minuten geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

47 minuten geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

3 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

6 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

11 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

14 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

16 uur geleden