Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak EU-hof over transferregels FIFA is definitief

Uitspraak EU-hof over transferregels FIFA is definitief

LUXEMBURG (ANP) - De uitspraak van het Europese Hof van Justitie over de transferregels van wereldvoetbalbond FIFA is definitief. Er is geen hoger beroep mogelijk, heeft de woordvoerder van het hof bevestigd.

De FIFA krijgt van het hof wel de ruimte om zelf te kijken hoe het de regels over de contracten van profvoetballers in de Europese Unie aanpast. Want dat er zekere regels zijn, vindt het hof wel redelijk. Die zijn nodig voor voetbalclubs om competities te kunnen blijven organiseren.

De voetbalafspraken mogen op het grondgebied van de Europese Unie alleen niet verder gaan dan dat ze waarborgen dat er geregeld "voetbalcompetities tussen clubs onderling" zijn, aldus de rechter vrijdag. Ook mogen die afspraken zorgen voor "een zekere mate van stabiliteit in het lidmaatschap van professionele voetbalclubs", maar niet overdrijven. Het idee van de FIFA om transfers te reguleren is dus wel goed, maar de FIFA gaat met de huidige regels te ver, meent het hof.

Verhindering

Volgens het hof vormen die regels een "verhindering van grensoverschrijdende concurrentie" en respecteert de FIFA de EU-afspraken van vrij verkeer van personen en eerlijke concurrentie tussen commerciële bedrijven niet.

Met deze uitspraak in de hand mag nu eerst het hof van beroep in het Belgische Bergen een uitspraak doen in de zaak van de Franse voetballer Lassana Diarra. Na diens vertrek bij de Russische club Lokomotiv Moskou kon Diarra vanwege de FIFA-regels niet aan de slag bij Charleroi. Lokomotiv Moskou eiste van Diarra aanvankelijk een schadevergoeding van 20 miljoen euro voor contractbreuk. De FIFA verlaagde dat bedrag later. Maar Charleroi deinsde toch terug voor de hoge transferkosten waarmee de club als gevolg van de FIFA-regels geconfronteerd werd. Diarra stapte daarop naar een Belgische rechtbank.

Het hof van beroep in Bergen heeft vervolgens in deze kwestie om verduidelijking gevraagd aan het EU-hof over hoe het de spanning moet interpreteren tussen de FIFA-regels en de EU-regels. Die vragen om verduidelijking zijn een gebruikelijke procedure binnen de rechtspraak. Zodoende heeft deze Belgische rechtbank dus een algemene FIFA-uitspraak aan het EU-hof ontlokt. De EU-uitspraak is bindend voor de hele Europese Unie.

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

8 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

8 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

11 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

12 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

13 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

15 uur geleden