Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitspraak EU-hof over transferregels FIFA is definitief

Uitspraak EU-hof over transferregels FIFA is definitief

LUXEMBURG (ANP) - De uitspraak van het Europese Hof van Justitie over de transferregels van wereldvoetbalbond FIFA is definitief. Er is geen hoger beroep mogelijk, heeft de woordvoerder van het hof bevestigd.

De FIFA krijgt van het hof wel de ruimte om zelf te kijken hoe het de regels over de contracten van profvoetballers in de Europese Unie aanpast. Want dat er zekere regels zijn, vindt het hof wel redelijk. Die zijn nodig voor voetbalclubs om competities te kunnen blijven organiseren.

De voetbalafspraken mogen op het grondgebied van de Europese Unie alleen niet verder gaan dan dat ze waarborgen dat er geregeld "voetbalcompetities tussen clubs onderling" zijn, aldus de rechter vrijdag. Ook mogen die afspraken zorgen voor "een zekere mate van stabiliteit in het lidmaatschap van professionele voetbalclubs", maar niet overdrijven. Het idee van de FIFA om transfers te reguleren is dus wel goed, maar de FIFA gaat met de huidige regels te ver, meent het hof.

Verhindering

Volgens het hof vormen die regels een "verhindering van grensoverschrijdende concurrentie" en respecteert de FIFA de EU-afspraken van vrij verkeer van personen en eerlijke concurrentie tussen commerciële bedrijven niet.

Met deze uitspraak in de hand mag nu eerst het hof van beroep in het Belgische Bergen een uitspraak doen in de zaak van de Franse voetballer Lassana Diarra. Na diens vertrek bij de Russische club Lokomotiv Moskou kon Diarra vanwege de FIFA-regels niet aan de slag bij Charleroi. Lokomotiv Moskou eiste van Diarra aanvankelijk een schadevergoeding van 20 miljoen euro voor contractbreuk. De FIFA verlaagde dat bedrag later. Maar Charleroi deinsde toch terug voor de hoge transferkosten waarmee de club als gevolg van de FIFA-regels geconfronteerd werd. Diarra stapte daarop naar een Belgische rechtbank.

Het hof van beroep in Bergen heeft vervolgens in deze kwestie om verduidelijking gevraagd aan het EU-hof over hoe het de spanning moet interpreteren tussen de FIFA-regels en de EU-regels. Die vragen om verduidelijking zijn een gebruikelijke procedure binnen de rechtspraak. Zodoende heeft deze Belgische rechtbank dus een algemene FIFA-uitspraak aan het EU-hof ontlokt. De EU-uitspraak is bindend voor de hele Europese Unie.

Meer uit Voetbal

Frappart treedt toe tot scheidsrechterscommissie UEFA

NYON (ANP) - Stéphanie Frappart treedt toe tot de scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De Française staat hoog aangeschreven binnen de UEFA en werd bekend als de eerste vrouwelijke scheidsrechter in zowel de Champions League als op het WK in het mannenvoetbal.

16 minuten geleden
Meteorologen: grote kans dat WK-duel Oranje vertraging oploopt

KANSAS CITY (ANP) - De kans lijkt groot dat de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië vertraging oploopt door het voorspelde noodweer in Kansas City. Meteorologen voorspellen onweer, zware regenval en storm in de kleinste speelstad van het WK en vrezen dat het duel niet op tijd begint of onderbroken wordt. De laatste groepswedstrijd van Oranje begint om 01.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd).

21 minuten geleden
Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

9 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

9 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

10 uur geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

10 uur geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

10 uur geleden