Uitspraak dopingzaak Sinner niet voor einde van het jaar
MONTREAL (ANP) - In de geruchtmakende dopingzaak rond tennisser Jannik Sinner valt geen beslissing voor het einde van het jaar. Dat heeft directeur Olivier Niggli van het mondiale antidopingbureau WADA gezegd. WADA ging in september bij het internationale hof van sportarbitrage CAS in beroep tegen de vrijspraak voor de Italiaanse aanvoerder van de wereldranglijst na een overtreding van de dopingregels.
Sinner, dit jaar winnaar van de Australian Open, US Open en ATP Finals, testte in maart tot twee keer toe positief op het verboden middel clostebol. De 23-jarige Italiaan verklaarde dat het middel in zijn lichaam was beland door toedoen van zijn masseur. Die had bij de behandeling van een wond aan zijn vinger een in Italië vrij verkrijgbare spray gebruikt waarin het verboden product zat. Het tuchtorgaan in het tennis ITIA kon zich vinden in die lezing en besloot Sinner niet te straffen.
WADA is het niet eens met de conclusie en heeft de zaak nu voorgelegd aan het sporttribunaal CAS. De eis is een schorsing van een tot twee jaar. "Voor het einde van het jaar is er geen uitspraak, maar ons standpunt is dat er een verantwoordelijkheid is voor de sporter ten opzichte van de mensen om hem heen", aldus Niggli.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
3 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
23 uur geleden