Uitspraak dopingzaak Sinner niet voor einde van het jaar
MONTREAL (ANP) - In de geruchtmakende dopingzaak rond tennisser Jannik Sinner valt geen beslissing voor het einde van het jaar. Dat heeft directeur Olivier Niggli van het mondiale antidopingbureau WADA gezegd. WADA ging in september bij het internationale hof van sportarbitrage CAS in beroep tegen de vrijspraak voor de Italiaanse aanvoerder van de wereldranglijst na een overtreding van de dopingregels.
Sinner, dit jaar winnaar van de Australian Open, US Open en ATP Finals, testte in maart tot twee keer toe positief op het verboden middel clostebol. De 23-jarige Italiaan verklaarde dat het middel in zijn lichaam was beland door toedoen van zijn masseur. Die had bij de behandeling van een wond aan zijn vinger een in Italië vrij verkrijgbare spray gebruikt waarin het verboden product zat. Het tuchtorgaan in het tennis ITIA kon zich vinden in die lezing en besloot Sinner niet te straffen.
WADA is het niet eens met de conclusie en heeft de zaak nu voorgelegd aan het sporttribunaal CAS. De eis is een schorsing van een tot twee jaar. "Voor het einde van het jaar is er geen uitspraak, maar ons standpunt is dat er een verantwoordelijkheid is voor de sporter ten opzichte van de mensen om hem heen", aldus Niggli.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
15 uur geleden