Uitspraak beroepszaak Assange mogelijk pas over enkele weken
LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits gerechtshof heeft na twee dagen de hoorzittingen afgesloten over de uitlevering van WikiLeaks-oprichter Julian Assange. De rechters deden niet meteen uitspraak. Dat betekent dat de 52-jarige activist mogelijk pas over enkele weken duidelijkheid krijgt over wat hem te wachten staat.
De zaak draait om de vraag of Assange de juridische strijd tegen zijn uitlevering kan voortzetten. De Britse autoriteiten willen hem overdragen aan de Verenigde Staten, waar hij wordt vervolgd voor de publicatie van vertrouwelijke overheidsdocumenten. Tijdens de zittingen kwamen advocaten van Assange en de Amerikaanse overheid aan het woord. De activist was zelf niet aanwezig. Wel verzamelden zich aanhangers bij het hof in Londen.
Assange probeert al jaren om uit Amerikaanse handen te blijven. Hij zat ongeveer zeven jaar ondergedoken in de Britse ambassade van Ecuador, tot zijn arrestatie in 2019. Daarna belandde hij in de gevangenis. Als Assange deze zaak verliest, kan hij mogelijk binnen enkele weken worden uitgeleverd. De BBC bericht dat de rechters daar naar verwachting niet voor medio maart uitspraak over gaan doen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in Damascus ontvangen door de Syrische president Ahmed al-Sharaa. De ontmoeting volgde kort nadat twee ontploffingen waren gehoord in de Syrische hoofdstad.
36 minuten geledenQOM (ANP/AFP) - Iraniërs zijn ook in de heilige stad Qom massaal de straat opgegaan om afscheid te nemen van de gedode opperste leider Ali Khamenei. De staatstelevisie toonde beelden van straten vol rouwende mensen. Het gaat volgens Iraanse media als persbureau Tasnim om een miljoenenpubliek, waar naar verluidt ook moslims uit landen als Turkije, Irak, Pakistan en Afghanistan deel van uitmaakten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Koning Filip van België is vrijdag aanwezig bij de kwartfinale van het WK voetbal. Dat meldt het Belgische hof dinsdag. Het nationale team van België neemt het in de Amerikaanse stad Los Angeles op tegen Spanje.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Volgens de burgemeester van Moskou, Sergej Sobjanin, zijn er in de nacht van maandag op dinsdag vanuit Oekraïne meer dan 430 drones afgevuurd op de Russische hoofdstad. "De meeste zijn op grote afstand door de luchtverdediging neergeschoten, 36 vijandelijke drones werden bij nadering van de stad vernietigd", aldus Sobjanin.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - Noodweer in China heeft aan zeker vijftien mensen het leven gekost, melden staatsmedia in het land. Honderden anderen raakten gewond. De Chinese leider Xi Jinping heeft dinsdag volgens staatszender CCTV opgeroepen tot reddingsoperaties waarbij "alles op alles wordt gezet".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanuit de Democratische Partij klinkt steeds meer kritiek op Graham Platner na beschuldigingen van seksueel misbruik. Nieuwssite Politico publiceerde maandag een reeks interviews met een vrouw die in het verleden met de 41-jarige Democraat datete. Zij beticht hem ervan dat hij haar bijna vijf jaar geleden dwong seks met hem te hebben.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Niet ver van de Straat van Hormuz, voor de kust van Oman, is een olietanker getroffen door een "onbekend projectiel". De Britse maritieme organisatie UKMTO laat weten dat door de aanval brand uitbrak aan boord van het schip dat in zuidelijke richting voer.
6 uur geleden