Uitspraak beroepszaak Assange mogelijk pas over enkele weken
LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits gerechtshof heeft na twee dagen de hoorzittingen afgesloten over de uitlevering van WikiLeaks-oprichter Julian Assange. De rechters deden niet meteen uitspraak. Dat betekent dat de 52-jarige activist mogelijk pas over enkele weken duidelijkheid krijgt over wat hem te wachten staat.
De zaak draait om de vraag of Assange de juridische strijd tegen zijn uitlevering kan voortzetten. De Britse autoriteiten willen hem overdragen aan de Verenigde Staten, waar hij wordt vervolgd voor de publicatie van vertrouwelijke overheidsdocumenten. Tijdens de zittingen kwamen advocaten van Assange en de Amerikaanse overheid aan het woord. De activist was zelf niet aanwezig. Wel verzamelden zich aanhangers bij het hof in Londen.
Assange probeert al jaren om uit Amerikaanse handen te blijven. Hij zat ongeveer zeven jaar ondergedoken in de Britse ambassade van Ecuador, tot zijn arrestatie in 2019. Daarna belandde hij in de gevangenis. Als Assange deze zaak verliest, kan hij mogelijk binnen enkele weken worden uitgeleverd. De BBC bericht dat de rechters daar naar verwachting niet voor medio maart uitspraak over gaan doen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.
5 uur geleden