Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitslag waterschapsverkiezingen laat nog even op zich wachten

Uitslag waterschapsverkiezingen laat nog even op zich wachten

DEN HAAG (ANP) - De uitslag van de waterschapsverkiezingen laat nog even op zich wachten. De Unie van Waterschappen verwacht vrijdag aan het einde van de middag met of een nieuwe tussenstand of een voorlopige uitslag van de waterschapsverkiezingen te komen. Een woordvoerder van de Unie laat weten dat het tellen van de stemmen wat meer tijd vergt bij verschillende gemeenten en dat het daarom nog niet alle waterschappen lukt uitslagen te delen.

In gemeenten zijn eerst de stemmen geteld die zijn uitgebracht voor de Provinciale Statenverkiezingen, daarna waren pas die voor de waterschappen aan de beurt. Dat is volgens de woordvoerder de belangrijkste reden dat het wat langer duurt. Ook zijn stemmentellers moe, spelen de grote stembiljetten een rol en zorgt ook de hogere opkomst ervoor dat het allemaal wat langer kan duren, aldus de woordvoerder.

Donderdag meldde de Unie van Waterschappen in een tussenstand dat de BoerBurgerBeweging (BBB) ook bij de waterschapsverkiezingen een grote overwinning lijkt te gaan halen. Op dat moment waren de resultaten van twaalf van de 21 waterschappen binnen. Nieuwkomer BBB wordt in zeker zes waterschappen de grootste partij, bleek daaruit. Ook Water Natuurlijk en de PvdA lijken goed te scoren.

Meer uit Politiek

Kabinet overweegt verbod op AI-tools die naaktbeelden genereren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.

1 uur geleden
SGP noemt minderheidskabinet kwetsbaar, maar 'het kan werken'

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.

2 uur geleden
Jetten voelt 'alle aanknopingspunten' om meerderheden te vinden

DEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.

15 uur geleden
Kamerleden ontstemd over woningbezit sociale huurders

DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.

1 dag geleden
Van Weel: missie bij Groenland kan rust brengen in relatie met VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".

1 dag geleden
Vertrouwen Kamer moet ook na formatie nog groeien, denkt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.

1 dag geleden
Van Weel ziet weinig mogelijkheden om betogers Iran te helpen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.

1 dag geleden