Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitslag van negen gemeenten nog niet binnen

Uitslag van negen gemeenten nog niet binnen

DEN HAAG (ANP) - Negen gemeenten hebben nog geen uitslag voor de Tweede Kamerverkiezingen doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. Ook de uitslagen van de bijzondere gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba zijn nog niet binnen, evenals de stemmen van Nederlanders die in het buitenland wonen.

De gemeenten waarvan de uitslag nog niet bekend is, zijn Sittard-Geleen, Schiedam, Huizen, Valkenburg aan de Geul, Halderberge, West Betuwe, Brummen, Beuningen en Bergen in Noord-Holland.

Drie gemeenten hebben een tussenstand doorgegeven. Amsterdam heeft 85 procent van de stemmen geteld, Purmerend 98 procent en Houten 72 procent.

In heel Nederland is bijna 98 procent van de stemmen geteld en doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. Een prognose op basis daarvan laat zien de PVV de grootste partij wordt, met vooralsnog 37 zetels. GroenLinks-PvdA staat op 25 zetels en VVD op 24. Nieuwkomer Nieuw Sociaal Contract zou met twintig mensen in de Tweede Kamer komen.

Meer uit Politiek

Ledenvergadering NSC eindigt in chaos na aftreden bestuur

BREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.

22 uur geleden
Internationaal Strafhof vraagt lidstaten om steun na sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) roept lidstaten op tot steun en vraagt hen te ijveren dat het hof zijn werk kan blijven uitvoeren. Dit in reactie op een reeks nieuwe sancties die de Verenigde Staten vrijdag aankondigden tegen het ICC.

1 dag geleden
Van den Brink: niet geslaagd om samen asielplekken te regelen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten, Rijk en opvangorgaan COA zijn er de afgelopen tijd samen "onvoldoende in geslaagd" om plekken voor asielzoekers te regelen. Dat is volgens asielminister Bart van den Brink weer "pijnlijk duidelijk" geworden toen twintig asielzoekers de nacht van donderdag op vrijdag in de regen hebben geslapen bij aanmeldcentrum Ter Apel.

2 dagen geleden
Aerdts: doe melding van beelden publieke executie VS

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) kan zelf niet voorkomen dat de beelden van de publieke executie in de Verenigde Staten op 3 december online te zien zijn. Ze roept wel iedereen op die de beelden tegenkomt om ze te melden bij het socialemediaplatform waarop ze te zien zijn.

2 dagen geleden
Van Weel gaat niet in op verzoek Rusland om uitlevering leden ICC

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft geen gehoor aan het verzoek van Rusland om negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag uit te leveren. "Gaan we niet doen", zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag.

2 dagen geleden
Tielen: niet laten afleiden door politiek maken van regenboogvlag

DEN HAAG (ANP) - "We moeten ons niet laten afleiden door mensen die de regenboogvlag politiek willen maken", zei staatssecretaris Judith Tielen van Emancipatie vrijdag. "Het gaat niet over politiek, het gaat erover dat iedereen vrij en gelijkwaardig kan zijn."

2 dagen geleden
Ghana vraagt Nederland om hulp bij bestrijden drugshandel

DEN HAAG (ANP) - Ghana heeft Nederland om hulp gevraagd bij de bestrijding van drugscriminaliteit. Het gaat onder meer om het aanpakken van kwetsbaarheden in havens, zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad. Jos Leijdekkers (alias Bolle Jos) gebruikt Ghana als doorvoerland voor drugssmokkel.

2 dagen geleden