Uitslag parlementsverkiezingen Suriname bindend verklaard
PARAMARIBO (ANP) - Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) van Suriname heeft vrijdag de uitslag van de parlementsverkiezingen van 25 mei bindend verklaard. Bij de stembusgang moest de partij van president Desi Bouterse een gevoelige nederlaag incasseren. De 51 Surinamers die zijn gekozen, kunnen nu hun zetels innemen in de Nationale Assemblee (DNA). Dit gebeurt op 29 juni.
OKB-voorzitter Jennifer van Dijk-Silos sprak over de slechtst georganiseerde verkiezingen van de laatste twintig jaar. Ze had forse kritiek op bepaalde verkiezingsinstanties. Vooral het Hoofdstembureau Paramaribo kreeg enkele vegen uit de pan. Zo had deze instantie de medewerkers van het OKB de toegang ontzegd tot de sporthal waar de verkiezingsresultaten werden verwerkt.
Het OKB is de organisatie die na het formeel vaststellen van de verkiezingsuitslag door het Centraal Hoofdstembureau de uitslag bindend verklaart. Het OKB kon evenwel nog niet alles bindend verklaren. De verschillen in het aantal stemmen van vijf stembureaus zijn zo klein, dat er opnieuw naar gekeken moet worden, zo legde Van Dijk-Silos uit. Dit heeft tot gevolg dat de uitslag van de districtsraad van Paramaribo nog niet officieel kan worden vastgesteld. Het OKB zal binnen drie weken met uitsluitsel hierover komen, aldus de voorzitter.
De grote winnaars van de verkiezingen zijn de VHP van Chan Santokhi en de ABOP van Ronnie Brunswijk. Zij gaan samen met de NPS en de PL een regering vormen. De grote verliezer van deze verkiezingen, de NDP van Bouterse, zal samen met de partij BEP de oppositie in het parlement gaan vormen.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt zaterdag voor het eerst als president een bezoek aan Servië. Hij ontmoet daar zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft de aanvallen van Oekraïne en Rusland op burgerdoelen of dichtbevolkte gebieden fel veroordeeld. Hij roept de strijdende partijen op hiermee te stoppen.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump doet geruchten over zijn vermeende onvrede met minister van Defensie Pete Hegseth af als "onwaar en totaal nergens op gestoeld". In een bericht op Truth Social schrijft Trump "extreem blij te zijn met werk dat Pete Hegseth doet", om vervolgens enkele van zijn successen op te sommen.
1 uur geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Mensenrechtenfunctionarissen van de Verenigde Naties hebben de verstikkende sancties van Washington tegen Cuba veroordeeld. De internationale gemeenschap wordt opgeroepen te voorkomen dat het eiland door gebrek aan eerste levensbehoeften "een stil Gaza" wordt.
2 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Bij een botsing tussen twee trams in het Duitse Gelsenkirchen zijn meer dan twintig mensen gewond geraakt. Drie mensen zijn levensgevaarlijk gewond geraakt, zeven zwaar en veertien licht, melden plaatselijke media.
3 uur geledenMADRID/CEUTA (ANP) - De Spaanse Guardia Civil vreest dat er 15 augustus weer een heleboel mensen kunnen proberen Ceuta binnen te dringen. Bronnen bij de politie van de nieuwszender 20 minutos zeggen dat de toestand vooral op sociale media nauwlettend in de gaten wordt gehouden en dat 15 augustus is genoemd als datum voor een nieuwe massale intocht. Dit is "veel meer dan een gerucht", beklemtoonde een bron bij de Guardia Civil.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci wordt minachting van het Congres verweten. Dit vanwege zijn weigering inhoudelijke vragen te beantwoorden tijdens een hoorzitting over de coronacrisis. Die commissie stemde donderdag of hij kan worden doorverwezen naar het ministerie van Justitie om te worden vervolgd voor minachting van het Congres. Zoals verwacht stemden van de aanwezigen acht Republikeinse commissieleden voor en vijf Democraten tegen.
3 uur geleden