Uitslag eindtoetsen basisscholen na uitstel dinsdag bekend
UTRECHT (ANP) - Basisschoolleerlingen kunnen vanaf aankomende dinsdag de uitslag van hun eindtoets krijgen, zegt een woordvoerster van het College voor Toetsen en Examens (CvTE). Leerlingen zouden de resultaten eigenlijk al eerder krijgen, maar er was meer tijd nodig om de normering aan te passen. Leerlingen hebben namelijk een "kleine, maar aantoonbare leervertraging" opgelopen door corona, aldus het college.
Dat geldt voor "de gehele leerlingenpopulatie", laat het CvTE weten. "Door deze leervertraging als gevolg van corona kon het zijn dat leerlingen op het moment van toetsafname niet over bepaalde absolute kennis beschikten." Dat zegt volgens de woordvoerster echter niets over wat leerlingen kunnen en daarom is de landelijke normering aangepast. Die extra berekeningen kostten tijd.
In de uitslag staat of een leerling het beste op het vmbo, de havo of een andere schoolsoort past. Scholen hebben eerder zelf ook al zo'n advies gegeven. Als leerlingen op basis van de eindtoets bij een hoger niveau worden ingedeeld, kunnen ze daarover met de school in gesprek en wordt het schooladvies mogelijk aangepast. Als een leerling op basis van de eindtoets lager wordt ingedeeld, kan het schooladvies niet naar beneden worden bijgesteld.
De uitslagen van alle eindtoetsen worden dinsdag bekendgemaakt aan basisscholen, die de resultaten daarna zelf moeten doorgeven aan leerlingen en hun ouders. Het CvTE is verantwoordelijk voor de Centrale Eindtoets, maar er zijn daarnaast nog vier andere eindtoetsen beschikbaar. Scholen kunnen zelf kiezen van welke toets ze gebruikmaken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.
9 uur geleden