Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitslag eindtoetsen basisscholen na uitstel dinsdag bekend

Uitslag eindtoetsen basisscholen na uitstel dinsdag bekend

UTRECHT (ANP) - Basisschoolleerlingen kunnen vanaf aankomende dinsdag de uitslag van hun eindtoets krijgen, zegt een woordvoerster van het College voor Toetsen en Examens (CvTE). Leerlingen zouden de resultaten eigenlijk al eerder krijgen, maar er was meer tijd nodig om de normering aan te passen. Leerlingen hebben namelijk een "kleine, maar aantoonbare leervertraging" opgelopen door corona, aldus het college.

Dat geldt voor "de gehele leerlingenpopulatie", laat het CvTE weten. "Door deze leervertraging als gevolg van corona kon het zijn dat leerlingen op het moment van toetsafname niet over bepaalde absolute kennis beschikten." Dat zegt volgens de woordvoerster echter niets over wat leerlingen kunnen en daarom is de landelijke normering aangepast. Die extra berekeningen kostten tijd.

In de uitslag staat of een leerling het beste op het vmbo, de havo of een andere schoolsoort past. Scholen hebben eerder zelf ook al zo'n advies gegeven. Als leerlingen op basis van de eindtoets bij een hoger niveau worden ingedeeld, kunnen ze daarover met de school in gesprek en wordt het schooladvies mogelijk aangepast. Als een leerling op basis van de eindtoets lager wordt ingedeeld, kan het schooladvies niet naar beneden worden bijgesteld.

De uitslagen van alle eindtoetsen worden dinsdag bekendgemaakt aan basisscholen, die de resultaten daarna zelf moeten doorgeven aan leerlingen en hun ouders. Het CvTE is verantwoordelijk voor de Centrale Eindtoets, maar er zijn daarnaast nog vier andere eindtoetsen beschikbaar. Scholen kunnen zelf kiezen van welke toets ze gebruikmaken.

Meer uit Binnenland

Nog geen deal begroting, coalitieleiders spreken maandag verder

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.

2 uur geleden
Excuses psychiater voor ouders door euthanasie overleden tiener

HILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.

4 uur geleden
Families van vermiste Nederlanders 'leven tussen hoop en vrees'

DEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.

8 uur geleden
Slachtoffers dodelijke aanrijding Markerwaarddijk 17 en 19 jaar

LELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.

12 uur geleden
Brand in binnenstad Deventer is geblust

DEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.

13 uur geleden
30-jarige man uit Vinkel meldt zich om dodelijk ongeluk in Oss

OSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.

13 uur geleden
Enkele tientallen bij dienst overleden koning Harald in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.

13 uur geleden