
Uitslag Democratische voorverkiezing Iowa vertraagd
DES MOINES (ANP/RTR) - De resultaten van de Democratische voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Iowa laten langer op zich wachten. De uitslagen worden gecontroleerd op "tegenstrijdigheden". Onduidelijk is of de einduitslag op korte termijn nog wordt vrijgegeven.
Democratische kiezers kwamen maandag in meer dan 1600 schoolpanden, buurthuizen en andere openbare gebouwen bijeen. Ze mochten als eersten in het land stemmen op een van de elf Democratische kandidaten, die in november bij de verkiezingen een gooi willen doen naar het presidentschap.
In Iowa worden traditiegetrouw de eerste voorverkiezingen voor de presidentsrace gehouden. Oud-vicepresident Joe Biden en senator Bernie Sanders zijn in de recente peilingen het populairst onder de kiezers van de staat. Maar het is lastig de uitkomst te voorspellen, omdat leden tijdens zo'n partijbijeenkomst van kandidaat mogen wisselen. Als namelijk blijkt dat een kandidaat niet de drempel haalt van 15 procent van de stemmen, mogen de kiezers van die kandidaat op iemand anders stemmen.
Ook bij de Republikeinen is gestemd. Verschillende Amerikaanse media hebben daar Trump tot winnaar uitgeroepen van de voorverkiezing.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - In zijn afscheidsrede heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz de democraten in zijn land tot samenhang opgeroepen. Hij noemde de komende machtswisseling een "uitdrukking van democratische normaliteit".
16 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
3 uur geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
5 uur geleden