Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitslag cruciale briefstemmen laat nog dagen op zich wachten

Uitslag cruciale briefstemmen laat nog dagen op zich wachten

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsuitslagen van Nederlanders die hun stem vanuit het buitenland hebben uitgebracht, worden op zijn vroegst maandagavond verwacht. Een woordvoerster van de gemeente Den Haag laat dat weten. De stemmen kunnen doorslaggevend zijn voor welke partij de grootste wordt: D66 of PVV. Den Haag is verantwoordelijk voor het verwerken van deze stemmen.

Het tellen is begonnen, maar kan pas maandag worden afgerond, omdat tot en met die dag stemmen binnen kunnen komen die zijn doorgestuurd door ambassades en consulaten. Wie zelf het stembiljet naar Den Haag stuurde, moest ervoor zorgen dat het op verkiezingsdag om 15.00 uur binnen was.

Officieel wordt de uitslag van de briefstemmen dinsdag vastgesteld, maar mogelijk kan Den Haag dus de avond daarvoor al cijfers melden. De gemeente verwacht dat het om circa 90.000 stemmen gaat. Het verschil tussen de partijen van Rob Jetten en Geert Wilders bedraagt op de dag na de verkiezingen slechts enkele duizenden stemmen.

Amsterdam: nog 20 procent van de stemmen tellen

Ook Amsterdam moet nog 20 procent van de stemmen tellen. Het gaat om ruim 86.500 stemmen. De hoofdstad verwacht de uitslag vrijdagavond. Verder moet de uitslag uit Venray nog komen. Die laat op zich wachten door brand in het gemeentehuis. In de Limburgse gemeente gingen in 2023 ruim 26.000 mensen naar de stembus. De PVV werd toen de grootste partij, met bijna 28 procent van de stemmen. D66 kreeg daar 5,6 procent.

Briefstemmers gingen vorige keer het vaakst voor GroenLinks-PvdA. Van die groep stemde 10,5 procent destijds op D66 en 6,3 procent PVV. In Amsterdam is de partij van Rob Jetten vooralsnog ruim drie keer zo groot als die van Geert Wilders. Per stembureau kunnen de uitkomsten echter verschillen.

Meer uit Politiek

Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

12 uur geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

13 uur geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

15 uur geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

15 uur geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

17 uur geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

1 dag geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden