Uitslaande brand Kloetinge onder controle
KLOETINGE (ANP) - De brandweer heeft de uitslaande brand in een loods in het Zeeuwse Kloetinge onder controle. Een persoon is gewond geraakt. Vanwege de vrijkomende rook en omdat mogelijk asbest vrijkwam, werd een NL-Alert verstuurd.
Bij de brand kwam mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak vrij. Mensen in een bepaald gebied werden opgeroepen binnen te blijven, ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten. "Voorkom dat je hiermee in aanraking komt of dit met de rook mee inademt", aldus de veiligheidsregio, verwijzend naar het asbest dat mogelijk vrijkwam. "Zorg dat je niet in de rook staat!"
De brand brak woensdagochtend vroeg uit in de loods van ongeveer 25 bij 20 meter aan de straat Westeinde. In het pand, dat volledig in brand stond, zijn verschillende bedrijven gevestigd. Een persoon raakte gewond en is met onbekende verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Bewoners van een naastgelegen gezinsvervangend huis zijn op een andere plek opgevangen.
Onderzoek
Iets voor 08.30 uur meldde de veiligheidsregio dat het sein brand meester was gegeven. De verwachting is dat het nablussen nog een flinke tijd zal duren.
Er wordt nog verder gekeken naar de verspreiding van het mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Schepen kunnen voorlopig weer in beide richtingen over de IJssel tussen Arnhem en Zutphen varen. De stand van de rivier is gestegen en daarom wordt het eenrichtingsverkeer maandag opgeheven, laat Rijkswaterstaat weten.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dierentuinen die al jarenlang werken met een verouderde vergunning moeten gaan vernieuwen, vindt staatssecretaris Silvio Erkens (VVD, Dierenwelzijn). Volgens hem voldoen sommige dierentuinen niet aan huidige standaarden voor bijvoorbeeld dierenwelzijn, omdat zij daar alleen op getoetst worden bij een nieuwe vergunningaanvraag. Omdat vergunningen voor onbepaalde tijd zijn afgegeven, kunnen dierentuinen dit jarenlang uitstellen.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen zomer miljoenen euro's moeten uitgeven aan droogtemaatregelen. Het gaat dan onder meer om het plaatsen van tijdelijke pompen, inspecties van dijken, extra maairondes, herstel van scheuren in dijken en het opruimen van dode vissen. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs de 21 waterschappen.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim driekwart van de Nederlanders geeft aan orgaan- en weefseldonatie belangrijk te vinden, maar bijna een derde praat daar nooit over. Dit blijkt uit representatief onderzoek dat de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) liet doen naar de houding tegenover orgaandonatie onder Nederlanders tussen de 18 en 60 jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
17 uur geleden