Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitslaande brand Kloetinge onder controle

Uitslaande brand Kloetinge onder controle

KLOETINGE (ANP) - De brandweer heeft de uitslaande brand in een loods in het Zeeuwse Kloetinge onder controle. Een persoon is gewond geraakt. Vanwege de vrijkomende rook en omdat mogelijk asbest vrijkwam, werd een NL-Alert verstuurd.

Bij de brand kwam mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak vrij. Mensen in een bepaald gebied werden opgeroepen binnen te blijven, ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten. "Voorkom dat je hiermee in aanraking komt of dit met de rook mee inademt", aldus de veiligheidsregio, verwijzend naar het asbest dat mogelijk vrijkwam. "Zorg dat je niet in de rook staat!"

De brand brak woensdagochtend vroeg uit in de loods van ongeveer 25 bij 20 meter aan de straat Westeinde. In het pand, dat volledig in brand stond, zijn verschillende bedrijven gevestigd. Een persoon raakte gewond en is met onbekende verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Bewoners van een naastgelegen gezinsvervangend huis zijn op een andere plek opgevangen.

Onderzoek

Iets voor 08.30 uur meldde de veiligheidsregio dat het sein brand meester was gegeven. De verwachting is dat het nablussen nog een flinke tijd zal duren.

Er wordt nog verder gekeken naar de verspreiding van het mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak.

Meer uit Binnenland

Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

1 uur geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

1 uur geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

1 uur geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

2 uur geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

2 uur geleden
Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

3 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

3 uur geleden