Uitslaande brand Kloetinge onder controle
KLOETINGE (ANP) - De brandweer heeft de uitslaande brand in een loods in het Zeeuwse Kloetinge onder controle. Een persoon is gewond geraakt. Vanwege de vrijkomende rook en omdat mogelijk asbest vrijkwam, werd een NL-Alert verstuurd.
Bij de brand kwam mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak vrij. Mensen in een bepaald gebied werden opgeroepen binnen te blijven, ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten. "Voorkom dat je hiermee in aanraking komt of dit met de rook mee inademt", aldus de veiligheidsregio, verwijzend naar het asbest dat mogelijk vrijkwam. "Zorg dat je niet in de rook staat!"
De brand brak woensdagochtend vroeg uit in de loods van ongeveer 25 bij 20 meter aan de straat Westeinde. In het pand, dat volledig in brand stond, zijn verschillende bedrijven gevestigd. Een persoon raakte gewond en is met onbekende verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Bewoners van een naastgelegen gezinsvervangend huis zijn op een andere plek opgevangen.
Onderzoek
Iets voor 08.30 uur meldde de veiligheidsregio dat het sein brand meester was gegeven. De verwachting is dat het nablussen nog een flinke tijd zal duren.
Er wordt nog verder gekeken naar de verspreiding van het mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
5 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
17 uur geleden