
Uitslaande brand Kloetinge onder controle
KLOETINGE (ANP) - De brandweer heeft de uitslaande brand in een loods in het Zeeuwse Kloetinge onder controle. Een persoon is gewond geraakt. Vanwege de vrijkomende rook en omdat mogelijk asbest vrijkwam, werd een NL-Alert verstuurd.
Bij de brand kwam mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak vrij. Mensen in een bepaald gebied werden opgeroepen binnen te blijven, ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten. "Voorkom dat je hiermee in aanraking komt of dit met de rook mee inademt", aldus de veiligheidsregio, verwijzend naar het asbest dat mogelijk vrijkwam. "Zorg dat je niet in de rook staat!"
De brand brak woensdagochtend vroeg uit in de loods van ongeveer 25 bij 20 meter aan de straat Westeinde. In het pand, dat volledig in brand stond, zijn verschillende bedrijven gevestigd. Een persoon raakte gewond en is met onbekende verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Bewoners van een naastgelegen gezinsvervangend huis zijn op een andere plek opgevangen.
Onderzoek
Iets voor 08.30 uur meldde de veiligheidsregio dat het sein brand meester was gegeven. De verwachting is dat het nablussen nog een flinke tijd zal duren.
Er wordt nog verder gekeken naar de verspreiding van het mogelijk asbesthoudend materiaal van het dak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plekken bij het Festival op de Ring in Amsterdam is sprake van grote drukte. Vooral bij de podia hoopt het publiek op, ziet een ANP-verslaggever op de Ring West. Naast optredens op podia staan er ook diverse dj's op trucks waar wordt gedanst. Er is amper schaduw.
30 minuten geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump komt naar verwachting pas op het allerlaatste moment aan voor zijn afspraken op de toch al ingekorte NAVO-top. Trump zou kort voor het diner dinsdagavond op Paleis Huis ten Bosch in Nederland arriveren, denken ingewijden. Maar ze wijzen erop dat het eerder nog anders was en de president zich zomaar kan bedenken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag is klaar voor de NAVO-top van aankomende week, zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen zaterdag desgevraagd. "Iedere dag vallen er meer puzzelstukjes op de goede plek, wij zijn er klaar voor en ik kijk ernaar uit", aldus Van Zanen die zaterdagochtend een kijkje nam bij een punt waar wijkbewoners van het gebied rond het World Forum kranten konden ophalen, omdat die tijdelijk niet bezorgd worden in het gebied.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
14 uur geleden