Uitschakeling in League Cup 'wake-up call' voor Manchester City
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City hoopt dat de verrassende uitschakeling tegen Southampton in de kwartfinales van de League Cup toch nog ergens goed voor is geweest. "Als we iets goeds uit deze wedstrijd kunnen halen, is het misschien dat dit een 'wake-up call' op het juiste moment is geweest", aldus aanvoerder Ilkay Gündogan na de nederlaag van 2-0.
Trainer Pep Guardiola gaf, met het oog op het drukke schema en de komende topper tegen Manchester United, veel spelers rust. Middenvelder Kevin De Bruyne en spits Erling Haaland kwamen er bij een achterstand alsnog in, maar ook zij wisten uitschakeling niet meer te voorkomen.
"Elke wedstrijd in elke competitie of bekertoernooi is anders", aldus Guardiola. "Maar als we op deze manier voetballen, maken we tegen Manchester United natuurlijk geen kans. We weten precies wat er beter moet, dus daar gaan we aan werken."
Manchester City staat na zeventien speelronden in de Premier League op de vierde plek met 5 punten achterstand op koploper Arsenal. Nummer 4 Manchester United van trainer Erik ten Hag, dat de halve eindstrijd van de League Cup wel wist te bereiken, heeft 4 punten minder dan Manchester City.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
18 uur geleden