Uitreiking Tony's gaat door na akkoord met stakende schrijvers
NEW YORK (ANP) - De uitreiking van de Tony Awards, de belangrijkste Amerikaanse theaterprijzen, gaat dit jaar door ondanks de grote schrijversstaking. Dat meldt The New York Times. Schrijversvakbond WGA en de organisatie die de Tony's uitreikt hebben maandag een akkoord bereikt. De vakbond geeft zijn zegen aan de uitreiking op 11 juni, op voorwaarde dat de organisatie zich aan een aantal afspraken zal houden.
Wat die afspraken zijn, is niet bekendgemaakt. Volgens ingewijden wordt het een aangepaste show. De beeldjes worden uitgereikt en er zullen ook acts zijn van de musicals die genomineerd zijn. Maar presentator Ariana DeBose zal geen teksten gebruiken die zijn geschreven door scenaristen die momenteel het werk hebben neergelegd. Ook zal tijdens de show aandacht voor de staking worden gevraagd.
Schrijversvakbond WGA stelde maandagavond in een verklaring "dat wij zij aan zij staan met de theaters op Broadway, die ons steunen in de staking". De theaters op Broadway vreesden dat de grote ceremonie niet door kon gaan. Niet alleen omdat schrijvers geen teksten voor het evenement zouden leveren. Maar ook omdat acteurs niet op zouden komen dagen, omdat zij de schrijversstaking massaal steunen.
Belangrijk marketingmoment
De schrijvers hebben het werk neergelegd, onder meer omdat grote studio's en streamingdiensten geen nieuwe loonafspraken willen maken. Een van de partijen waar de schrijvers boos op zijn, is Paramount/CBS dat de Tony Awards uitzendt.
Het niet doorgaan van de show zou Broadway met een groot probleem opzadelen. De uitreiking van de Tony's, die miljoenen kijkers trekt, geldt als een van de belangrijkste momenten in het jaar waarin shows zichzelf kunnen presenteren en profileren naar het publiek toe. Dit betekent altijd een flinke boost in de verkoop van kaartjes. Broadway heeft dit hard nodig, omdat de bezoekersaantallen nog niet terug zijn op het niveau van voor de coronapandemie.
Kanshebbers
Tot de grote kanshebbers bij de Tony Awards behoren dit jaar de komedie Some Like It Hot (over twee getuigen van een maffiamoord die zich verkleed als vrouw aansluiten bij een rondreizend orkest), de musical New York New York (over een groep muzikanten die eind jaren veertig in New York carrière probeert te maken) en Kimberly Akimbo (over een tienermeisje dat door een genetische ziekte het lichaam van een vrouw van zestig heeft).
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
44 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
47 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
53 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
3 uur geleden