Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitreiking Tony's gaat door na akkoord met stakende schrijvers

Uitreiking Tony's gaat door na akkoord met stakende schrijvers

NEW YORK (ANP) - De uitreiking van de Tony Awards, de belangrijkste Amerikaanse theaterprijzen, gaat dit jaar door ondanks de grote schrijversstaking. Dat meldt The New York Times. Schrijversvakbond WGA en de organisatie die de Tony's uitreikt hebben maandag een akkoord bereikt. De vakbond geeft zijn zegen aan de uitreiking op 11 juni, op voorwaarde dat de organisatie zich aan een aantal afspraken zal houden.

Wat die afspraken zijn, is niet bekendgemaakt. Volgens ingewijden wordt het een aangepaste show. De beeldjes worden uitgereikt en er zullen ook acts zijn van de musicals die genomineerd zijn. Maar presentator Ariana DeBose zal geen teksten gebruiken die zijn geschreven door scenaristen die momenteel het werk hebben neergelegd. Ook zal tijdens de show aandacht voor de staking worden gevraagd.

Schrijversvakbond WGA stelde maandagavond in een verklaring "dat wij zij aan zij staan met de theaters op Broadway, die ons steunen in de staking". De theaters op Broadway vreesden dat de grote ceremonie niet door kon gaan. Niet alleen omdat schrijvers geen teksten voor het evenement zouden leveren. Maar ook omdat acteurs niet op zouden komen dagen, omdat zij de schrijversstaking massaal steunen.

Belangrijk marketingmoment

De schrijvers hebben het werk neergelegd, onder meer omdat grote studio's en streamingdiensten geen nieuwe loonafspraken willen maken. Een van de partijen waar de schrijvers boos op zijn, is Paramount/CBS dat de Tony Awards uitzendt.

Het niet doorgaan van de show zou Broadway met een groot probleem opzadelen. De uitreiking van de Tony's, die miljoenen kijkers trekt, geldt als een van de belangrijkste momenten in het jaar waarin shows zichzelf kunnen presenteren en profileren naar het publiek toe. Dit betekent altijd een flinke boost in de verkoop van kaartjes. Broadway heeft dit hard nodig, omdat de bezoekersaantallen nog niet terug zijn op het niveau van voor de coronapandemie.

Kanshebbers

Tot de grote kanshebbers bij de Tony Awards behoren dit jaar de komedie Some Like It Hot (over twee getuigen van een maffiamoord die zich verkleed als vrouw aansluiten bij een rondreizend orkest), de musical New York New York (over een groep muzikanten die eind jaren veertig in New York carrière probeert te maken) en Kimberly Akimbo (over een tienermeisje dat door een genetische ziekte het lichaam van een vrouw van zestig heeft).

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

1 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

1 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

4 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

8 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

8 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

8 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

15 uur geleden