Uitreiking Tony's gaat door na akkoord met stakende schrijvers
NEW YORK (ANP) - De uitreiking van de Tony Awards, de belangrijkste Amerikaanse theaterprijzen, gaat dit jaar door ondanks de grote schrijversstaking. Dat meldt The New York Times. Schrijversvakbond WGA en de organisatie die de Tony's uitreikt hebben maandag een akkoord bereikt. De vakbond geeft zijn zegen aan de uitreiking op 11 juni, op voorwaarde dat de organisatie zich aan een aantal afspraken zal houden.
Wat die afspraken zijn, is niet bekendgemaakt. Volgens ingewijden wordt het een aangepaste show. De beeldjes worden uitgereikt en er zullen ook acts zijn van de musicals die genomineerd zijn. Maar presentator Ariana DeBose zal geen teksten gebruiken die zijn geschreven door scenaristen die momenteel het werk hebben neergelegd. Ook zal tijdens de show aandacht voor de staking worden gevraagd.
Schrijversvakbond WGA stelde maandagavond in een verklaring "dat wij zij aan zij staan met de theaters op Broadway, die ons steunen in de staking". De theaters op Broadway vreesden dat de grote ceremonie niet door kon gaan. Niet alleen omdat schrijvers geen teksten voor het evenement zouden leveren. Maar ook omdat acteurs niet op zouden komen dagen, omdat zij de schrijversstaking massaal steunen.
Belangrijk marketingmoment
De schrijvers hebben het werk neergelegd, onder meer omdat grote studio's en streamingdiensten geen nieuwe loonafspraken willen maken. Een van de partijen waar de schrijvers boos op zijn, is Paramount/CBS dat de Tony Awards uitzendt.
Het niet doorgaan van de show zou Broadway met een groot probleem opzadelen. De uitreiking van de Tony's, die miljoenen kijkers trekt, geldt als een van de belangrijkste momenten in het jaar waarin shows zichzelf kunnen presenteren en profileren naar het publiek toe. Dit betekent altijd een flinke boost in de verkoop van kaartjes. Broadway heeft dit hard nodig, omdat de bezoekersaantallen nog niet terug zijn op het niveau van voor de coronapandemie.
Kanshebbers
Tot de grote kanshebbers bij de Tony Awards behoren dit jaar de komedie Some Like It Hot (over twee getuigen van een maffiamoord die zich verkleed als vrouw aansluiten bij een rondreizend orkest), de musical New York New York (over een groep muzikanten die eind jaren veertig in New York carrière probeert te maken) en Kimberly Akimbo (over een tienermeisje dat door een genetische ziekte het lichaam van een vrouw van zestig heeft).
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
2 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
5 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
6 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
7 uur geleden