Uitreiking Tony's gaat door na akkoord met stakende schrijvers
NEW YORK (ANP) - De uitreiking van de Tony Awards, de belangrijkste Amerikaanse theaterprijzen, gaat dit jaar door ondanks de grote schrijversstaking. Dat meldt The New York Times. Schrijversvakbond WGA en de organisatie die de Tony's uitreikt hebben maandag een akkoord bereikt. De vakbond geeft zijn zegen aan de uitreiking op 11 juni, op voorwaarde dat de organisatie zich aan een aantal afspraken zal houden.
Wat die afspraken zijn, is niet bekendgemaakt. Volgens ingewijden wordt het een aangepaste show. De beeldjes worden uitgereikt en er zullen ook acts zijn van de musicals die genomineerd zijn. Maar presentator Ariana DeBose zal geen teksten gebruiken die zijn geschreven door scenaristen die momenteel het werk hebben neergelegd. Ook zal tijdens de show aandacht voor de staking worden gevraagd.
Schrijversvakbond WGA stelde maandagavond in een verklaring "dat wij zij aan zij staan met de theaters op Broadway, die ons steunen in de staking". De theaters op Broadway vreesden dat de grote ceremonie niet door kon gaan. Niet alleen omdat schrijvers geen teksten voor het evenement zouden leveren. Maar ook omdat acteurs niet op zouden komen dagen, omdat zij de schrijversstaking massaal steunen.
Belangrijk marketingmoment
De schrijvers hebben het werk neergelegd, onder meer omdat grote studio's en streamingdiensten geen nieuwe loonafspraken willen maken. Een van de partijen waar de schrijvers boos op zijn, is Paramount/CBS dat de Tony Awards uitzendt.
Het niet doorgaan van de show zou Broadway met een groot probleem opzadelen. De uitreiking van de Tony's, die miljoenen kijkers trekt, geldt als een van de belangrijkste momenten in het jaar waarin shows zichzelf kunnen presenteren en profileren naar het publiek toe. Dit betekent altijd een flinke boost in de verkoop van kaartjes. Broadway heeft dit hard nodig, omdat de bezoekersaantallen nog niet terug zijn op het niveau van voor de coronapandemie.
Kanshebbers
Tot de grote kanshebbers bij de Tony Awards behoren dit jaar de komedie Some Like It Hot (over twee getuigen van een maffiamoord die zich verkleed als vrouw aansluiten bij een rondreizend orkest), de musical New York New York (over een groep muzikanten die eind jaren veertig in New York carrière probeert te maken) en Kimberly Akimbo (over een tienermeisje dat door een genetische ziekte het lichaam van een vrouw van zestig heeft).
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
7 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
11 uur geleden