Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitreiking 'Sport-Oscars' met Nederlandse kanshebbers in Parijs

Uitreiking 'Sport-Oscars' met Nederlandse kanshebbers in Parijs

PARIJS (ANP) - De Laureus Awards worden op maandag 8 mei uitgereikt tijdens een gala-avond in Parijs. De afgelopen twee jaar werden de winnaars van de 'Oscars van de sport' vanwege de coronacrisis digitaal gehuldigd, omdat een samenkomst niet mogelijk was. Nu vindt in Parijs, dat volgend jaar de Olympische Spelen huisvest, wel weer een gala plaats waarvoor alle genomineerden worden uitgenodigd.

De Nederlanders Max Verstappen, Annemiek van Vleuten en Diede de Groot maken kans op een Laureus Award. De Formule 1-coureur ontving afgelopen jaar het zilveren beeldje voor de sportman van het jaar, nadat Verstappen zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 had veroverd. De Red Bull-coureur prolongeerde in 2022 zijn titel en is nu weer genomineerd voor de Laureus Award. Verstappen heeft concurrentie van de voetballers Lionel Messi en Kylian MbappƩ, tennisser Rafael Nadal, polsstokhoogspringer Armand Duplantis en basketballer Stephen Curry.

Wielrenster Van Vleuten maakt net als vorig jaar kans in de categorie comeback van het jaar, rolstoeltennisster De Groot is wederom genomineerd in de categorie voor sporters met een beperking. Vorig jaar grepen zij in hun categorie naast de Laureus Award. Voormalig rolstoeltennisster Esther Vergeer is voorlopig de enige Nederlandse sportvrouw met zo'n 'Oscar'. Zij kreeg in 2002 en 2008 de prijs voor beste sporter met een beperking.

Verstappen is met zijn Formule 1-renstal Red Bull ook genomineerd in de categorie team van het jaar, net als de Engelse voetbalsters die onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman in eigen land de Europese titel veroverden.

Meer uit Sport

Amerikaanse tennissters naar finale Billie Jean King Cup

SHENZHEN (ANP) - De Amerikaanse tennissters zijn ten koste van Groot-Brittanniƫ doorgedrongen tot de finale van de Billie Jean King Cup. Jessica Pegula versloeg Katie Boulter met 3-6 6-4 6-2 in de tweede partij in het Chinese Shenzhen. Eerder had Emma Navarro de Verenigde Staten op een 1-0-voorsprong gezet met een zege op Sonay Kartal (3-6 6-4 6-3).

16 minuten geleden
Verstappen op pole in Bakoe na chaotische kwalificatie

BAKOE (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. In een door crashes ontsierde kwalificatie in Bakoe was de regerend wereldkampioen in de Red Bull de enige die een eerder neergezette tijd van Carlos Sainz in de Williams kon verslaan.

1 uur geleden
Schilder verovert als eerste Nederlandse wereldtitel kogelstoten

TOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de WK atletiek in Tokio het goud veroverd bij het kogelstoten. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 20,29 meter en troefde daarmee alle concurrenten af. Ze is de eerste Nederlandse wereldkampioene op dit onderdeel.

3 uur geleden
Estafettevrouwen 4x400 meter ook naar finale op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.

3 uur geleden
Estafettemannen door naar finale 4x400 meter op WK atletiek Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.

4 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in derde training in Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.

5 uur geleden
Griekspoor verliest in tweede ronde Chengdu van Japanse qualifier

CHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.

8 uur geleden