Uitreiking KNVB-beker zonder clubcoryfeeën
ZEIST (ANP) - Eric Gudde krijgt bij de uitreiking van de KNVB-beker normaal gesproken hulp van een clubcoryfee van de winnende ploeg, maar zondag moet de directeur betaald voetbal van de KNVB het alleen doen. Vanwege de coronamaatregelen is er dit jaar geen 'fysieke' uitreiking op het veld in De Kuip. De beker wordt op een zuil op het podium gezet en kan dan worden gepakt door de aanvoerder van Ajax of Vitesse.
De finale wordt gespeeld in een leeg stadion. Vorig jaar ging de bekerfinale tussen Feyenoord en FC Utrecht helemaal niet door vanwege de pandemie. Het vorige seizoen werd dan ook zonder bekerwinnaar afgesloten.
Scheidsrechter Björn Kuipers kan zondagavond in De Kuip rekenen op hulp van videoarbiter Pol van Boekel en ook van doellijntechnologie. Ajax won de KNVB-beker al negentien keer en is daarmee recordhouder. Vitesse won de beker in 2017. Ricky van Wolfswinkel bezorgde de Arnhemse ploeg met twee doelpunten in de finale tegen AZ (2-0) de eerste hoofdprijs in de clubhistorie.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - AZ is in de Eredivisie ook na vijf speelronden nog zonder puntenverlies. De Alkmaarders knokten zich in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen na rust terug van een achterstand en wonnen met 3-2.
30 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Hakim Ziyech heeft zijn contract bij Wydad Casablanca na minder dan een jaar laten ontbinden. De 33-jarige Marokkaanse aanvallende middenvelder kan transfervrij op zoek naar een nieuwe club.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino neemt volgend jaar maart zoals eerder aangekondigd deel aan de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA. De huidige preses van de wereldvoetbalbond staat zwaar onder druk na het afblazen van zijn plannen om aandelen van het WK te verkopen aan particuliere investeerders.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en FC Twente hebben zondag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. In een vermakelijk duel vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na vijf wedstrijden staat Groningen negende met 7 punten, Twente staat gedeeld vijfde met 7 punten uit vier wedstrijden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben op bezoek bij Feyenoord met 6-0 gewonnen. De landskampioen was veel sterker dan de nummer 3 van vorig seizoen in de Vrouwen Eredivisie. Het was de eerste onderlinge wedstrijd tussen twee ploegen uit de top 4 van vorig seizoen, dat spannend verliep.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Supportersvereniging FC Utrecht (SVFCU) keurt de incidenten tijdens de thuiswedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles nadrukkelijk af. Dat laat de supportersvereniging zondagochtend weten aan het ANP. Door het gooien van vuurwerk en bekers op het speelveld werd de wedstrijd twee keer stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt bij een stand van 3-1 voor de bezoekers.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
17 uur geleden