Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitnodigingsbrieven boosterprik uiterlijk 29 januari op de mat

Uitnodigingsbrieven boosterprik uiterlijk 29 januari op de mat

BILTHOVEN (ANP) - De uitnodigingsbrieven voor de boosterprik liggen uiterlijk 29 januari bij iedereen op de deurmat, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Een woordvoerder van het instituut erkent dat dat betekent dat sommige mensen pas vanaf die datum een afspraak voor een boosterprik kunnen maken.

Het doel van het kabinet is om voor februari iedere volwassene die in aanmerking komt voor een boostervaccinatie en de prik ook wil de gelegenheid te geven om hem te halen. Inmiddels zijn alle leeftijdsgroepen uitgenodigd voor het online maken van een prikafspraak. Maar wie de afspraak telefonisch wil maken, moet wachten tot de brief in huis is.

Hoe groot de groep is die het niet lukt om online een prikafspraak te maken is niet duidelijk. Volgens seniorenorganisatie ANBO geven ouderen de voorkeur aan het telefonisch maken van een afspraak. De GGD riep eerder al op om ouderen te helpen de afspraak via internet te maken.

Doorlooptijd

Bovendien zijn er mensen die geen nieuws volgen en ook bijvoorbeeld de oproepen van de overheid om een boosterprik te laten zetten niet meekrijgen. "Deze groep lijkt me heel klein", aldus de RIVM-woordvoerder. "Het gaat dan om mensen die bijvoorbeeld ook geen familie hebben die hen erop wijst dat ze een prik kunnen halen. Maar dat komt wel voor ja."

Het versturen van de uitnodigingsbrieven gebeurt volgens het RIVM "gefaseerd". Dit om te zorgen dat niet iedereen tegelijk een brief krijgt en de GGD gaat bellen. Het uitnodigingsproces heeft bovendien een "doorlooptijd", aldus de woordvoerder. De uitnodigingen moeten worden gesorteerd, gedrukt en verzonden. Daardoor kan het bijvoorbeeld ook zijn dat mensen hun uitnodigingsbrief krijgen terwijl ze hun boosterprik allang gehad hebben, erkent het RIVM.

Geen uitnodigingsbrief

Sommige mensen die wel hun eerste coronavaccinatie(s) kregen, ontvangen überhaupt geen uitnodigingsbrief voor de boosterprik. Dat komt omdat zij er bij het zetten van hun vorige prikken voor hebben gekozen deze niet te laten registreren bij het RIVM. Om hoeveel mensen dit gaat is niet duidelijk.

Het maken van een afspraak voor de oppepprik is overigens op steeds meer plekken niet meer nodig. Op een handvol priklocaties in het land kunnen mensen momenteel al gewoon binnenlopen. De GGD liet deze week weten dat mensen vanaf volgende week op meer plekken terechtkunnen voor een boosterprik zonder afspraak.

Meer uit Binnenland

Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

6 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

8 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

10 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

11 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

11 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

12 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

14 uur geleden