Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitnodigingsbrieven boosterprik uiterlijk 29 januari op de mat

Uitnodigingsbrieven boosterprik uiterlijk 29 januari op de mat

BILTHOVEN (ANP) - De uitnodigingsbrieven voor de boosterprik liggen uiterlijk 29 januari bij iedereen op de deurmat, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Een woordvoerder van het instituut erkent dat dat betekent dat sommige mensen pas vanaf die datum een afspraak voor een boosterprik kunnen maken.

Het doel van het kabinet is om voor februari iedere volwassene die in aanmerking komt voor een boostervaccinatie en de prik ook wil de gelegenheid te geven om hem te halen. Inmiddels zijn alle leeftijdsgroepen uitgenodigd voor het online maken van een prikafspraak. Maar wie de afspraak telefonisch wil maken, moet wachten tot de brief in huis is.

Hoe groot de groep is die het niet lukt om online een prikafspraak te maken is niet duidelijk. Volgens seniorenorganisatie ANBO geven ouderen de voorkeur aan het telefonisch maken van een afspraak. De GGD riep eerder al op om ouderen te helpen de afspraak via internet te maken.

Doorlooptijd

Bovendien zijn er mensen die geen nieuws volgen en ook bijvoorbeeld de oproepen van de overheid om een boosterprik te laten zetten niet meekrijgen. "Deze groep lijkt me heel klein", aldus de RIVM-woordvoerder. "Het gaat dan om mensen die bijvoorbeeld ook geen familie hebben die hen erop wijst dat ze een prik kunnen halen. Maar dat komt wel voor ja."

Het versturen van de uitnodigingsbrieven gebeurt volgens het RIVM "gefaseerd". Dit om te zorgen dat niet iedereen tegelijk een brief krijgt en de GGD gaat bellen. Het uitnodigingsproces heeft bovendien een "doorlooptijd", aldus de woordvoerder. De uitnodigingen moeten worden gesorteerd, gedrukt en verzonden. Daardoor kan het bijvoorbeeld ook zijn dat mensen hun uitnodigingsbrief krijgen terwijl ze hun boosterprik allang gehad hebben, erkent het RIVM.

Geen uitnodigingsbrief

Sommige mensen die wel hun eerste coronavaccinatie(s) kregen, ontvangen überhaupt geen uitnodigingsbrief voor de boosterprik. Dat komt omdat zij er bij het zetten van hun vorige prikken voor hebben gekozen deze niet te laten registreren bij het RIVM. Om hoeveel mensen dit gaat is niet duidelijk.

Het maken van een afspraak voor de oppepprik is overigens op steeds meer plekken niet meer nodig. Op een handvol priklocaties in het land kunnen mensen momenteel al gewoon binnenlopen. De GGD liet deze week weten dat mensen vanaf volgende week op meer plekken terechtkunnen voor een boosterprik zonder afspraak.

Meer uit Binnenland

Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

14 minuten geleden
Gemeenten noemen AI-stemhulp Keus een gevaarlijk experiment

DEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."

24 minuten geleden
Aantal mensen met oogletsel door vuurwerk nog verder toegenomen

UTRECHT (ANP) - Door ongelukken met vuurwerk rond de jaarwisseling hebben dit jaar 215 mensen oogletsel opgelopen, het hoogste aantal in twaalf jaar. Het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) meldt dat op basis van alle registraties van behandelaars. De helft van alle gewonden was 17 jaar of jonger. Voor een op de drie slachtoffers is het letsel blijvend, laat de beroepsvereniging van oogartsen weten.

43 minuten geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

45 minuten geleden
BoerBurgerBeweging moet terug naar de kern, zeggen Friese BBB'ers

LEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.

46 minuten geleden
Asielminister op eerste werkdag met spoed naar debat Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.

1 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

2 uur geleden