Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitlatingen politiemedewerkers niet strafrechtelijk onderzocht

Uitlatingen politiemedewerkers niet strafrechtelijk onderzocht

APELDOORN (ANP) - Er komt geen strafrechtelijk onderzoek naar de zes politiemedewerkers van de eenheid Oost-Nederland die eind maart buiten functie werden gesteld nadat ze zich "zeer ongepast" hadden uitgelaten. Beelden daarvan verschenen op Twitter. Na onderzoek komt het Openbaar Ministerie tot de conclusie dat de uitlatingen van de zes niet strafbaar zijn.

"Voor strafbaarheid is nodig dat de opmerkingen beledigend zijn voor een groep mensen wegens hun ras en bovendien moeten die opmerkingen in de openbaarheid zijn gedaan", aldus het OM. "De uitlatingen zijn niet eenduidig en niet duidelijk gericht op één bepaalde groep of bepaald ras."

Ook zijn ze niet gemaakt in het openbaarheid, aldus het OM. "Het feit dat de uitlatingen zijn gefilmd verandert daar niets aan." Het OM heeft de uitlatingen in de video, die bestond uit verschillende fragmenten die achter elkaar waren geplakt, stuk voor stuk beoordeeld op strafbaarheid. Ook is advies gevraagd aan het Landelijk Expertisecentrum voor Discriminatie, een kenniscentrum van het Openbaar Ministerie.

Intern onderzoek

De zes politiemedewerkers waren in hun privétijd voor een bezoek aan een wedstrijd van Oranje. Op de beelden is te zien dat ze door een straat in de Franse hoofdstad rijden waar veel mensen van kleur zijn. Een van de medewerkers roept meerdere keren dat er maar "één blanke" op straat te zien is. Een ander zegt: "Er staat er weer eentje met een bomgordel hier".

De medewerkers zijn nog altijd buiten functie gesteld, laat de politie weten. En er loopt een intern onderzoek naar hen. De politie liet na het verschijnen van de beelden weten geschrokken te zijn en noemde het volstrekt onacceptabel.

Meer uit Binnenland

Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel om drone

VOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.

17 minuten geleden
Honderden aanwezigen bij herdenking dodelijke explosie Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.

1 uur geleden
Verlies jonge vrouwen Den Haag "niet te bevatten" voor familie

DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.

4 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

5 uur geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

1 dag geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 dag geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

1 dag geleden