Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgeverij haalt boek Het verraad van Anne Frank terug

Uitgeverij haalt boek Het verraad van Anne Frank terug

AMSTERDAM (ANP) - Uitgeverij Ambo Anthos haalt het boek Het verraad van Anne Frank uit de handel. Dat meldt de uitgeverij dinsdagavond nadat historici eerder op de avond een kritische analyse presenteerden over het onderzoek van een coldcaseteam naar het verraad van Anne Frank. Het onderzoek wordt beschreven in het boek Het verraad van Anne Frank van de Canadese schrijfster Rosemary Sullivan.

"Op basis van de conclusies van het rapport hebben wij besloten dat het boek per direct niet meer leverbaar is", meldt de uitgeverij. Ambo Anthos roept de boekhandel op om de boeken die zij nog in voorraad hebben terug te sturen. De uitgeverij biedt opnieuw "oprechte verontschuldigingen" aan mensen aan die door de inhoud van het boek gegriefd zijn.

In het boek schrijft een coldcaseteam dat onderzoek deed dat notaris Arnold van den Bergh, lid van de Joodse Raad, hoogstwaarschijnlijk degene is die de familie Frank heeft verraden. Over de publicatie was veel ophef. Volgens diverse historici en (Joodse) organisaties zou de stelling te veel op aannames berusten. Een groep historici deed een analyse en noemde het onderzoek dinsdagavond "amateuristisch". Het zou zijn gebaseerd op foutief brongebruik, vooronderstellingen die voor waar zijn aangenomen en tunnelvisie.

Eerder al concludeerde Ambo Anthos dat het niet kritisch genoeg was geweest en dat de conclusie in het boek over het verraad onvoldoende steun vond in het beschikbare feitenmateriaal. Ook toen zijn al verontschuldigingen aangeboden, speciaal aan de nabestaanden en verdere familie van Van den Bergh. Extra drukken van het boek werden toen al uitgesteld.

Meer uit Binnenland

Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

40 minuten geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

2 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

4 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

5 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

5 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

5 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

17 uur geleden