Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgever videogame Grand Theft Auto lager op negatief Wall Street

Uitgever videogame Grand Theft Auto lager op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Computergamebedrijf Take-Two Interactive Software, de uitgever van het zeer populaire spel Grand Theft Auto, stond dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Dochteronderdeel Rockstar Games heeft maandag een eerste trailer vrijgegeven van de langverwachte game Grand Theft Auto VI. Het spel verschijnt in 2025.

Fans wachten al tien jaar op GTA VI. De vorige versie GTA V verscheen in 2013. Er werden meer dan 190 miljoen exemplaren van verkocht. De eerste versie van GTA kwam in 1997 op de markt. Eigenlijk zou de trailer pas dinsdag online verschijnen, maar dat werd naar voren gehaald omdat eerder op de dag al beelden waren uitgelekt op X. Op YouTube is de trailer in twaalf uur tijd al meer dan 60 miljoen keer bekeken.

Beleggers lijken echter minder blij te zijn dat het computerspel pas in 2025 uitkomt en hadden gehoopt dat dit ergens in 2024 zou zijn. Het aandeel Take-Two verloor daarop 2,4 procent.

Banenrapport VS

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 36.111 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte eveneens 0,3 procent, tot 4554 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,3 procent op 14.141 punten.

Daarmee werd voortgeborduurd op de koersverliezen van een dag eerder. Beleggers blijven voorzichtig in afwachting van het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat vrijdag verschijnt. Dat rapport is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Tesla in de plus

Tesla ging 1,1 procent omhoog. Havenarbeiders en chauffeurs in Denemarken gaan zich aansluiten bij de stakingsacties in Zweden tegen de elektrische autofabrikant. De grootste vakbond van Denemarken zegt binnen ongeveer twee weken te stoppen met het lossen en transporteren van Tesla-auto's die zijn bestemd voor de Zweedse markt. Tesla is in Zweden in een arbeidsconflict verwikkeld.

Verder was softwarebedrijf Gitlab een opvallende stijger met een plus van 10,5 procent dankzij goed ontvangen kwartaalresultaten en vooruitzichten.

Meer uit Financieel

Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

12 minuten geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

44 minuten geleden
ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

2 uur geleden
ING verwacht renteverhoging ECB na stijgende inflatie eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.

2 uur geleden
Tata Steel breekt met Donald Pols na informatie over verleden

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.

2 uur geleden
Ben & Jerry's-oprichter wil meer openheid van Booking over Israël

AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.

2 uur geleden
Toyota en Suzuki leggen autofabrieken Japan stil om orkaan

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.

2 uur geleden