Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgever Haye van der Heyden wil lezen van gewichtigheid ontdoen

AMSTERDAM (ANP) - Regisseur, entertainer en schrijver Haye van der Heyden begint volgend jaar zijn eigen uitgeverij, Vogelvrij. Hij wil digitale boeken uitgeven die je nergens anders kunt krijgen, die je in een paar uur uit hebt en waarin het bovenal draait om de plot. En hij wil het lezen ontdoen van de gewichtigheid die er vaak omheen hangt.

'Net zoals bij een film", zegt de man die een jaar geleden lelijk in opspraak kwam doordat hij in een interview zei dat Holocaust-ontkenners hun visie moeten kunnen geven, maar die ook bekend is van verscheidene populaire tv-programma's. "Of die plot spannend, romantisch of grappig is maakt niet uit, als het maar een verhaal is dat de lezer meteen boeit", aldus Van der Heyden. Het vertellen van puur een verhaal wordt volgens hem te veel onderschat.

De boeken worden nieuw voor zijn uitgeverij geschreven. Wie een boek voor Vogelvrij wil produceren, moet vóór alles de plot inleveren. Als die goed genoeg is en de schrijver ook nog een beetje leuk schrijven kan, krijgt hij of zij een kans. Ook hier zal te werk worden gegaan als bij een film. "Elke handeling moet leiden tot de volgende. Als een scène overbodig is, komt die niet in de film. En dus niet in het boek."

'Lezen, gadver'

Van der Heyden ziet dat iedereen zit "te netflixen", maar hij wil voorkomen dat dat nog de enige manier is waarop mensen verhalen tot zich nemen. "Ik hoor steeds vaker: 'Lezen, gadver.' Daarom wil ik boeken met verhalen die net zo entertaining zijn als Netflix."

Van der Heyden ziet een enorm voordeel in de beperkte lengte van de boeken. "Bijvoorbeeld als je naar Abu Dhabi vliegt. Dan weet je: ik kan een gewone film bekijken en nog zo'n boek lezen." En als je naar de bios gaat, kijk je volgens hem meestal ook van tevoren hoelang de film duurt. De leesduur van anderhalf tot twee uur is echter niet in beton gegoten. "Je hebt toch ook The Godfather, die duurt drie uur."

De boeken van Vogelvrij komen per dozijn voor 25 euro. Je hebt niks te kiezen: de twaalf aangeboden boeken moet je nemen.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

5 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

5 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

7 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

8 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

9 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

9 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

9 uur geleden