Uitgever en hoofdredacteur Hongkongse krant aangeklaagd
HONGKONG (ANP) - De uitgever en de hoofdredacteur van de prodemocratische Hongkongse krant The Apple Daily zijn aangeklaagd op verdenking van samenspannen met buitenlandse mogendheden, meldt de krant The South China Morning Post. Donderdag werden de twee samen met nog drie hooggeplaatste personen bij de krant opgepakt, terwijl de politie de redactie doorzocht en zeker veertig harde schijven in beslag nam.
De andere drie opgepakte medewerkers zijn op borgtocht vrijgelaten, maar er wordt nog wel onderzoek naar hen gedaan. Uitgever Cheung Kim-hung en hoofdredacteur Ryan Law zouden de omstreden nationale veiligheidswet hebben overtreden.
Het doorzoeken van de redactie werd gedaan vanwege dertig opiniestukken in de krant, waarin wordt opgeroepen tot buitenlandse sancties tegen China en Hongkong. De eigenaar van de krant, mediatycoon Jimmy Lai, zat al vast. Hij schreef een aantal van de artikelen.
De krant kwam vrijdag gewoon uit, zelfs in een extra grote oplage. Het belangrijkste artikel was de inval in het kantoor, uitgevoerd door ongeveer vijfhonderd politieagenten. De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk zeiden al dat de inval een aantasting van de persvrijheid is. In The South China Morning Post wordt gevreesd dat de inval zorgt voor zelfcensuur bij media.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van donderdag op vrijdag droneaanvallen uitgevoerd op Rusland en daarbij onder meer een olieraffinaderij en een passagierstrein geraakt, meldden Russische functionarissen. Er zouden twee doden zijn gevallen.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zweedse en Finse gevechtsvliegtuigen zijn donderdag uitgerukt om Russische militaire luchtvaartuigen te onderscheppen, meldt de Finse luchtmacht. Die vlogen boven de internationale wateren van de Finse Golf.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft geërgerd gereageerd op de uitspraken van de Chinese president Xi Jinping over de eilandstaat tijdens zijn staatsbezoek aan de Verenigde Staten. Taipei benadrukt dat alleen de Taiwanezen zelf kunnen beslissen over de soevereiniteit van Taiwan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn twee Israëlische reservisten om het leven gekomen doordat hun eigen drone ontplofte. Volgens het leger stortte het toestel vlak na het opstijgen neer in de eigen militaire post. Toen de twee de drone wilden oppakken, explodeerde die.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."
4 uur geleden