Uitgevallen Aké doet mee aan uitlooptraining Oranje
ZEIST (ANP) - Nathan Aké heeft vrijdag in Zeist meegedaan aan de uitlooptraining van het Nederlands elftal. De centrale verdediger liet zich donderdag in de thuiswedstrijd tegen Griekenland in de EK-kwalificatie (3-0) halverwege vervangen omdat hij hamstringklachten had.
De blessure lijkt niet zo ernstig dat Aké zich af moet melden voor de uitwedstrijd van zondag tegen Ierland, ook in de EK-kwalificatie. Net als de tien andere basisspelers deed hij, na een openingspraatje voor de gehele groep van bondscoach Ronald Koeman, mee aan een serie uitloopoefeningen.
De invallers en reserves trainden, zoals gebruikelijk een dag na de wedstrijd, wel uitgebreider en met de bal. Alleen Joey Veerman ontbrak. De Volendammer, tegen Griekenland nog invaller, werd in de nacht van donderdag op vrijdag vader.
Dublin
Als alles goed verloopt, sluit Veerman zaterdag weer aan bij het Nederlands elftal. De selectie van Koeman gaat aan het einde van de ochtend naar Dublin.
Nederland steeg dankzij de zege op de Grieken naar de tweede plaats in groep B van de EK-kwalificatie, achter Frankrijk.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
9 uur geleden