Uitgevallen Aké doet mee aan uitlooptraining Oranje
ZEIST (ANP) - Nathan Aké heeft vrijdag in Zeist meegedaan aan de uitlooptraining van het Nederlands elftal. De centrale verdediger liet zich donderdag in de thuiswedstrijd tegen Griekenland in de EK-kwalificatie (3-0) halverwege vervangen omdat hij hamstringklachten had.
De blessure lijkt niet zo ernstig dat Aké zich af moet melden voor de uitwedstrijd van zondag tegen Ierland, ook in de EK-kwalificatie. Net als de tien andere basisspelers deed hij, na een openingspraatje voor de gehele groep van bondscoach Ronald Koeman, mee aan een serie uitloopoefeningen.
De invallers en reserves trainden, zoals gebruikelijk een dag na de wedstrijd, wel uitgebreider en met de bal. Alleen Joey Veerman ontbrak. De Volendammer, tegen Griekenland nog invaller, werd in de nacht van donderdag op vrijdag vader.
Dublin
Als alles goed verloopt, sluit Veerman zaterdag weer aan bij het Nederlands elftal. De selectie van Koeman gaat aan het einde van de ochtend naar Dublin.
Nederland steeg dankzij de zege op de Grieken naar de tweede plaats in groep B van de EK-kwalificatie, achter Frankrijk.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
15 minuten geledenSEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.
39 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.
5 uur geleden