Uitgestelde zitting Marengo na aanhouding Weski nu op 15 mei
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft de zitting in het omvangrijke liquidatieproces Marengo van aanstaande dinsdag verplaatst naar maandag 15 mei. Twee dagen later volgt een regiezitting in de zaak van alle verdachten, kondigde de rechtbank maandag aan.
Op het programma van 15 mei staat de dupliek (reactie van de verdediging op het Openbaar Ministerie) en het laatste woord van verdachte Mohamed R., tegen wie in juni vorig jaar levenslang is geëist.
Zijn advocaten Nico Meijering en Christian Flokstra hadden om uitstel gevraagd in verband met de arrestatie van advocaat Inez Weski afgelopen vrijdag. Weski was advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi. Ze heeft de verdediging neergelegd, werd maandag bekend.
Slepende proces
Het inmiddels al jarenlang slepende proces bevindt zich in de afrondende fase. De uitspraak is gepland op 20 oktober. Het is overigens de vraag of de uitspraakdatum gehaald gaat worden, gezien de arrestatie van Weski op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die bezig is met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen.
Afgelopen woensdag had Weski in de Amsterdamse gerechtsbunker de laatste formele zitting in de zaak van onder anderen haar cliënt Taghi, tegen wie eveneens een levenslange gevangenisstraf is geëist. Ze gaf toen echter aan nog vele onderzoekswensen te hebben, onder meer over een commando die zegt dat bij hem is geïnformeerd of hij Taghi mogelijk kon 'neutraliseren', een eufemisme voor doden.
Onderzoekswensen
De rechtbank moet nog beslissen over de onderzoekswensen van Weski. Het is niet duidelijk wanneer dat gaat gebeuren en het is ook niet duidelijk wie de verdediging van Taghi nu op zich gaat nemen.
De rechtbank kan nog niet inhoudelijk reageren op het stoppen van Weski. Wel laat een rechtbankwoordvoerster weten: "Het onderzoek ter terechtzitting in de zaak van verdachte Taghi is afgelopen woensdag nog niet gesloten. Het laatste woord heeft nog niet plaatsgevonden. Op woensdag 17 mei volgt een regiezitting in de zaak van alle verdachten."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
20 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
1 dag geleden