Uitgestelde bekerfinale in Spanje toch zonder publiek
MADRID (ANP) - De langdurig uitgestelde bekerfinale in Spanje tussen Real Sociedad en Athletic Bilbao wordt op 3 april in Sevilla toch zonder publiek gespeeld. Dat heeft de Spaanse voetbalbond RFEF besloten na overleg met de twee Baskische clubs.
Een Spaanse radiozender meldde woensdag nog dat 20 tot 25 procent van de capaciteit van het stadion La Cartuja zou worden opengesteld voor fans van de beide finalisten van het vorige seizoen. Het ministerie van Volksgezondheid vond dat echter gezien de aanhoudende coronaperikelen geen goed idee en sprak op voorhand een verbod uit op de aanwezigheid van toeschouwers bij het duel. Daarna stelde de RFEF de clubs voor om de finale toch maar achter gesloten deuren af te werken. Real Sociedad en Athletic Bilbao gingen akkoord. Verder uitstel van de bekerfinale bleek niet meer wenselijk.
Sinds maart 2020 zijn er bij voetbalwedstrijden in Spanje en veel andere landen vanwege de coronapandemie geen toeschouwers meer welkom. Sociedad en Athletic besloten daarop hun finale met een jaar uit te stellen in de hoop dat er weer fans aanwezig konden zijn. Het is de eerste keer dat de twee Baskische clubs elkaar in de finale van de Copa del Rey treffen.
Het is nog onduidelijk of er bij de bekerfinale van dit seizoen, op 17 april tussen FC Barcelona en opnieuw Athletic, wel een beperkt aantal toeschouwers welkom is.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
9 uur geleden