Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitgesloten' dat Verstappen overstapt naar Mercedes

'Uitgesloten' dat Verstappen overstapt naar Mercedes

WENEN (ANP) - Het is uitgesloten dat Max Verstappen na dit seizoen de vacante plek van Lewis Hamilton bij het Formule 1-team van Mercedes opvult. Dat zegt topadviseur Helmut Marko van Red Bull op de Oostenrijkse website oe24.at. "Er is in het verleden te veel gebeurd en Max heeft een goed geheugen."

De 80-jarige Marko is een invloedrijke man bij Red Bull Racing, het huidige Formule 1-team van Verstappen. De Oostenrijker haalde de drievoudig wereldkampioen op 16-jarige leeftijd al de in Formule 1 binnen.

Marko refereerde onder meer aan de botsing tussen Hamilton en Verstappen op Silverstone in 2021. Hamilton reed Verstappen toen van de baan en de Nederlander schoot op volle snelheid de bandenstapel in. Ook de gebeurtenissen na de bizarre seizoensfinale van dat jaar in Abu Dhabi is Verstappen niet vergeten. "Die ophef in Abu Dhabi, dat zit diep", aldus Marko.

Hamilton

Verstappen veroverde daar na een inhaalactie bij Hamilton in de laatste ronde zijn eerste wereldtitel. Een omstreden safetycarfase ging eraan vooraf. Mercedes diende direct na de race protest in en wilde dat de Verstappen de titel werd ontnomen.

Hamilton begint dit jaar aan zijn laatste seizoen bij Mercedes. Hij stapt daarna over naar Ferrari. "Max vindt dat wel amusant", aldus Marko.

Verstappen heeft zelf nog een contract bij Red Bull dat loopt tot en met 2028. Hij is donderdag aanwezig in het Engelse Milton Keynes bij de presentatie van de RB20, de auto van Red Bull waarin hij komend seizoen op jacht gaat naar zijn vierde wereldtitel.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

4 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

9 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

10 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden