Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitgesloten' dat Verstappen overstapt naar Mercedes

'Uitgesloten' dat Verstappen overstapt naar Mercedes

WENEN (ANP) - Het is uitgesloten dat Max Verstappen na dit seizoen de vacante plek van Lewis Hamilton bij het Formule 1-team van Mercedes opvult. Dat zegt topadviseur Helmut Marko van Red Bull op de Oostenrijkse website oe24.at. "Er is in het verleden te veel gebeurd en Max heeft een goed geheugen."

De 80-jarige Marko is een invloedrijke man bij Red Bull Racing, het huidige Formule 1-team van Verstappen. De Oostenrijker haalde de drievoudig wereldkampioen op 16-jarige leeftijd al de in Formule 1 binnen.

Marko refereerde onder meer aan de botsing tussen Hamilton en Verstappen op Silverstone in 2021. Hamilton reed Verstappen toen van de baan en de Nederlander schoot op volle snelheid de bandenstapel in. Ook de gebeurtenissen na de bizarre seizoensfinale van dat jaar in Abu Dhabi is Verstappen niet vergeten. "Die ophef in Abu Dhabi, dat zit diep", aldus Marko.

Hamilton

Verstappen veroverde daar na een inhaalactie bij Hamilton in de laatste ronde zijn eerste wereldtitel. Een omstreden safetycarfase ging eraan vooraf. Mercedes diende direct na de race protest in en wilde dat de Verstappen de titel werd ontnomen.

Hamilton begint dit jaar aan zijn laatste seizoen bij Mercedes. Hij stapt daarna over naar Ferrari. "Max vindt dat wel amusant", aldus Marko.

Verstappen heeft zelf nog een contract bij Red Bull dat loopt tot en met 2028. Hij is donderdag aanwezig in het Engelse Milton Keynes bij de presentatie van de RB20, de auto van Red Bull waarin hij komend seizoen op jacht gaat naar zijn vierde wereldtitel.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

54 minuten geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

2 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

3 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

4 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

7 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden