Uitgerekend verguisde Taylor schiet Ajax naar volgende ronde
BODO (ANP) - Uitgerekend Kenneth Taylor schoot Ajax in de verlenging van het uitduel met Bodø/Glimt (1-2) naar de achtste finales van de Conference League. De middenvelder, de laatste weken uitgefloten door het Amsterdamse publiek, was zo eerlijk om te erkennen dat hij een voorzet wilde geven. Maar de bal zeilde tot zijn blijdschap in de hoek van het doel.
"Als de bal het doel ingaat, dan gaat de bal in het doel", lachte de middenvelder op een persconferentie na de wedstrijd. "Maar het was inderdaad gewoon een voorzet. Het was een heel lastige wedstrijd, maar uiteindelijk gaat het erom dat je doorgaat. Dat is gelukt."
Voor Taylor kwam het winnende doelpunt op een fijn moment. De middenvelder was de afgelopen weken regelmatig het mikpunt van kritiek van de eigen aanhang. De fanatieke fans van de AFCA-supportersclub kwamen maandag voor hem op. "Je fluit geen individuele spelers van Ajax uit", luidde de boodschap.
De ruim vierhonderd meegereisde fans van Ajax gingen vlak voor het einde van de verlenging uit hun dak na de treffer van Taylor, die blij was dat hij eindelijk weer eens belangrijk was. "Ik kan wel bij de pakken gaan neerzitten, maar daar heeft niemand wat aan", zei hij. "Ik zelf niet en de club niet. De fans en ik hebben met elkaar gesproken. Wij weten wat wat is, de fans en ik. Verder wil ik er niet te veel op ingaan."
Taylor prees doelman Diant Ramaj, die Ajax met een serie geweldige reddingen op de been hield. "Hij was de eerste naar wie ik na afloop toe ging", zei de middenvelder. "Uiteindelijk kijkt iedereen waarschijnlijk naar mijn goal, maar Diant houdt deze wedstrijd op 2-1. Wat mij betreft gaan alle credits naar hem."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
17 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden