Uitgerekend Embolo leidt Zwitsers langs geboorteland Kameroen
AL WAKRAH (ANP) - Uitgerekend Breel Embolo heeft Zwitserland op het WK voetbal aan een zege op Kameroen geholpen. Het werd 1-0 in het Al Janoub-stadion in Al Wakrah. De spits van AS Monaco werd in Kameroen geboren, maar verhuisde al op jonge leeftijd naar Europa.
De 25-jarige Embolo schoot kort na rust van dichtbij raak na een voorzet vanaf de rechterflank van Xherdan Shaqiri. Terwijl Embolo werd besprongen door ploeggenoten weigerde hij te juichen.
Embolo werd zo'n 20 minuten voor tijd gewisseld voor Haris Seferovic, die in het restant - ondanks een royale kans in blessuretijd - niet wist te scoren. Rigobert Song, de bondscoach van Kameroen, wisselde de volledige voorhoede, maar sorteerde daarmee geen effect.
André Onana
In de eerste helft waren de grootste kansen voor Kameroen. Bryan Mbeumo stuitte na een uitbraak met links op doelman Yann Sommer en Karl Toko Ekambi schoot in de rebound net over. Na een half uur was Martin Hongla redelijk dicht bij een doelpunt met een diagonaal schot.
Aan de andere kant had oud-Ajacied André Onana het rustiger. De keeper van Kameroen hoefde nauwelijks in te grijpen. In de tweede helft was hij kansloos op de inzet van Embolo, al redde hij kort daarna knap bij een soortgelijke poging. Het was voor Kameroen niet voldoende voor een resultaat.
In dezelfde poule treffen Brazilië en Servië elkaar donderdagavond. De aftrap is om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden