Uitgerekend Embolo leidt Zwitsers langs geboorteland Kameroen
AL WAKRAH (ANP) - Uitgerekend Breel Embolo heeft Zwitserland op het WK voetbal aan een zege op Kameroen geholpen. Het werd 1-0 in het Al Janoub-stadion in Al Wakrah. De spits van AS Monaco werd in Kameroen geboren, maar verhuisde al op jonge leeftijd naar Europa.
De 25-jarige Embolo schoot kort na rust van dichtbij raak na een voorzet vanaf de rechterflank van Xherdan Shaqiri. Terwijl Embolo werd besprongen door ploeggenoten weigerde hij te juichen.
Embolo werd zo'n 20 minuten voor tijd gewisseld voor Haris Seferovic, die in het restant - ondanks een royale kans in blessuretijd - niet wist te scoren. Rigobert Song, de bondscoach van Kameroen, wisselde de volledige voorhoede, maar sorteerde daarmee geen effect.
André Onana
In de eerste helft waren de grootste kansen voor Kameroen. Bryan Mbeumo stuitte na een uitbraak met links op doelman Yann Sommer en Karl Toko Ekambi schoot in de rebound net over. Na een half uur was Martin Hongla redelijk dicht bij een doelpunt met een diagonaal schot.
Aan de andere kant had oud-Ajacied André Onana het rustiger. De keeper van Kameroen hoefde nauwelijks in te grijpen. In de tweede helft was hij kansloos op de inzet van Embolo, al redde hij kort daarna knap bij een soortgelijke poging. Het was voor Kameroen niet voldoende voor een resultaat.
In dezelfde poule treffen Brazilië en Servië elkaar donderdagavond. De aftrap is om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
21 uur geleden