Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgerekend Embolo leidt Zwitsers langs geboorteland Kameroen

Uitgerekend Embolo leidt Zwitsers langs geboorteland Kameroen

AL WAKRAH (ANP) - Uitgerekend Breel Embolo heeft Zwitserland op het WK voetbal aan een zege op Kameroen geholpen. Het werd 1-0 in het Al Janoub-stadion in Al Wakrah. De spits van AS Monaco werd in Kameroen geboren, maar verhuisde al op jonge leeftijd naar Europa.

De 25-jarige Embolo schoot kort na rust van dichtbij raak na een voorzet vanaf de rechterflank van Xherdan Shaqiri. Terwijl Embolo werd besprongen door ploeggenoten weigerde hij te juichen.

Embolo werd zo'n 20 minuten voor tijd gewisseld voor Haris Seferovic, die in het restant - ondanks een royale kans in blessuretijd - niet wist te scoren. Rigobert Song, de bondscoach van Kameroen, wisselde de volledige voorhoede, maar sorteerde daarmee geen effect.

André Onana

In de eerste helft waren de grootste kansen voor Kameroen. Bryan Mbeumo stuitte na een uitbraak met links op doelman Yann Sommer en Karl Toko Ekambi schoot in de rebound net over. Na een half uur was Martin Hongla redelijk dicht bij een doelpunt met een diagonaal schot.

Aan de andere kant had oud-Ajacied André Onana het rustiger. De keeper van Kameroen hoefde nauwelijks in te grijpen. In de tweede helft was hij kansloos op de inzet van Embolo, al redde hij kort daarna knap bij een soortgelijke poging. Het was voor Kameroen niet voldoende voor een resultaat.

In dezelfde poule treffen Brazilië en Servië elkaar donderdagavond. De aftrap is om 20.00 uur.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

16 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

19 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

21 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

21 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

1 dag geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden