Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitgebreider steunpakket voor ondernemers nodig'

'Uitgebreider steunpakket voor ondernemers nodig'

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die getroffen zijn door de coronacrisis hebben een tweede steunpakket nodig dat uitgebreider is dan de eerste noodregeling van de regering. Dat zegt Jacco Vonhof, voorzitter van MKB-Nederland, tegen De Telegraaf. Een deel van de ondernemers dreigt anders ten onder te gaan.

"Het eerste pakket was goed voor de eerste nood. Maar nu is er een steunpakket 2.0 nodig, uitgebreider en een compensatie voor meer dan alleen loonkosten", zegt Vonhof tegen de krant. Want "veel ondernemers die gezond de crisis ingingen, raken langzamerhand door hun eigen vermogen heen."

De MKB-voorzitter verwacht dat de economie gefaseerd weer opengaat. "Dus als dinsdag duidelijk wordt wat al wel kan en wat nog niet, dan moeten we woensdag concreet aan de slag met dat tweede steunpakket."

Vonhof benadrukt dat de horeca zwaar is getroffen. "Waar ook veel pijn zit, zijn de campings en vakantieparken", geeft hij aan en ook "de reisbranche gaat echt heel hard". Maar de crisis breidt zich verder uit, stelt Vonhof. "Je ziet nu ook een tweede golf aan bedrijven die last krijgt van de crisis, zoals de maaksector en de bouw, als aanbestedingen niet snel doorkomen. De pijn wordt in de hele achterban gevoeld."

Meer uit Financieel

Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

14 minuten geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

2 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

2 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

3 uur geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

4 uur geleden
Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

5 uur geleden