'Uitgebreider steunpakket voor ondernemers nodig'
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die getroffen zijn door de coronacrisis hebben een tweede steunpakket nodig dat uitgebreider is dan de eerste noodregeling van de regering. Dat zegt Jacco Vonhof, voorzitter van MKB-Nederland, tegen De Telegraaf. Een deel van de ondernemers dreigt anders ten onder te gaan.
"Het eerste pakket was goed voor de eerste nood. Maar nu is er een steunpakket 2.0 nodig, uitgebreider en een compensatie voor meer dan alleen loonkosten", zegt Vonhof tegen de krant. Want "veel ondernemers die gezond de crisis ingingen, raken langzamerhand door hun eigen vermogen heen."
De MKB-voorzitter verwacht dat de economie gefaseerd weer opengaat. "Dus als dinsdag duidelijk wordt wat al wel kan en wat nog niet, dan moeten we woensdag concreet aan de slag met dat tweede steunpakket."
Vonhof benadrukt dat de horeca zwaar is getroffen. "Waar ook veel pijn zit, zijn de campings en vakantieparken", geeft hij aan en ook "de reisbranche gaat echt heel hard". Maar de crisis breidt zich verder uit, stelt Vonhof. "Je ziet nu ook een tweede golf aan bedrijven die last krijgt van de crisis, zoals de maaksector en de bouw, als aanbestedingen niet snel doorkomen. De pijn wordt in de hele achterban gevoeld."
Meer uit Financieel
DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
44 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
1 dag geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
1 dag geleden