Uitgaven Brits koningshuis gedaald
LONDEN (ANP) - Het Britse koningshuis heeft in het afgelopen jaar minder uitgegeven. Dat staat in het financiële jaarverslag dat woensdag is verschenen. De uitgaven van het Britse koningshuis daalden met 17 procent van 107,5 miljoen pond (127,85 miljoen euro) naar 89,1 miljoen pond (105,9 miljoen euro). Dat kwam grotendeels door een verwachte daling van de uitgaven voor renovaties aan Buckingham Palace. Het bedrag dat de koninklijke familie ontving uit het zogeheten Sovereign Grant, het bedrag dat de Britse belastingbetaler betaalt, bleef voor het derde opeenvolgende jaar gelijk met 86,3 miljoen pond.
Het financiële jaaroverzicht gaat over het jaar tot 31 maart 2024 en omvat het eerste volledige jaar dat koning Charles op de troon zit. Buckingham Palace schrijft in het verslag dat het aantal koninklijke evenementen toenam, ondanks de gezondheidsproblemen van koning Charles en prinses Catherine. Beiden kregen in 2024 te maken met kanker.
Ondanks de ziekte van Charles en Catherine gaf het Britse koningshuis wel meer uit aan reizen dan in het voorgaande financiële jaar. De kosten van reizen kwamen uit op 4,2 miljoen pond, tegenover 3,9 miljoen pond een jaar eerder. De staatsbezoeken van Charles en Camilla aan Kenia en Frankrijk waren de duurste reizen met kosten van respectievelijk 167.000 pond en 123.000 pond. Andere kostbare reizen waren het bezoek van prinses Anne aan Sri Lanka (48.000 pond) en prins William aan Koeweit (30.000 pond).
In het jaarverslag staat ook vermeld hoeveel post het koninklijk huishouden in 2023-2024 ontving. Het ging om meer dan 138.000 poststukken. Daarvan gingen 31.311 over de kroning van Charles en koningin Camilla en meer dan 27.000 poststukken bevatten beterschapswensen aan Charles en Catherine.
Buckingham Palace meldt ook dat het personeelsbestand qua diversiteit erop vooruit is gegaan. Het aandeel werknemers dat tot een etnische minderheid behoort, is gestegen van 9,7 naar 11,4 procent, "een significante stap" richting het doel van 14 procent in 2025, aldus het verslag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.
1 uur geledenVALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
4 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.
5 uur geleden