Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgaven aan energie stuwden consumptie in slotmaand 2021

Uitgaven aan energie stuwden consumptie in slotmaand 2021

DEN HAAG (ANP) - Iets toegenomen uitgaven aan energie hebben de Nederlandse consumptie aangejaagd in de slotmaand van vorig jaar. Aan zaken als gas, stroom, brandstoffen en persoonlijke verzorgingsproducten hebben consumenten bij elkaar 3,4 procent meer gespendeerd dan in december 2020, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Het gaat wel om volumecijfers. Dat de energieprijzen de laatste tijd flink zijn gestegen speelde dus geen rol. Mogelijk hebben de hard opgelopen prijzen aan de pomp de brandstofbestedingen zelfs wat gedrukt. Aan die categorie werd namelijk wel wat minder uitgegeven dan een jaar eerder.

In totaal hebben huishoudens in december meer geconsumeerd dan in dezelfde maand een jaar eerder. Maar wanneer wordt vergeleken met december 2019 dan lag de consumptie nog flink lager. De ontwikkelingen laten zich volgens het statistiekbureau vooral verklaren door de lockdownmaatregelen in de periodes die worden vergeleken.

Recreatie

Zo moesten de horeca, pretparken, theaters, bioscopen, dierentuinen en zwembaden vanaf 19 december vorig jaar weliswaar hun deuren sluiten, maar in december 2020 waren deze bedrijven de hele maand dicht. De lockdown voor de detailhandel ging in december 2020 daarbij al op 14 december in in plaats van 19 december. Ook was er in het eerste coronajaar nog geen click&collect-systeem om de verkopen van winkels nog een beetje op peil te houden.

Door dit alles pakten de bestedingen in de laatste maand van vorig jaar uiteindelijk 4,5 procent hoger uit ten opzichte van december 2020. Wat betreft artikelen in de winkel werd vooral aan kleding, schoenen, woninginrichtingsartikelen en elektrische apparatuur meer uitgegeven. In vergelijking met twee jaar eerder werd 7,7 procent minder gespendeerd.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

3 uur geleden
ING: ruim helft Nederlanders gebruikt AI, banenangst groeit

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.

3 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

7 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

9 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.

9 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

10 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

11 uur geleden