Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgaven aan duurzaam voedsel 18 procent gestegen

Uitgaven aan duurzaam voedsel 18 procent gestegen

WAGENINGEN (ANP) - Consumenten hebben vorig jaar weer meer geld uitgegeven aan duurzamer geproduceerd voedsel. Onderzoeksinstituut Wageningen Econonomic Research becijfert dat Nederlanders in 2019 7,7 miljard euro hebben uitgegeven aan eten dat de term 'duurzaam' verdient. Dat is 18 procent meer dan in het jaar daarvoor.

In de zogeheten Monitor Duurzaam Voedsel geldt eten als duurzaam als het over een onafhankelijk keurmerk beschikt en bij de productie en verwerking "meer rekening is gehouden met milieu, dierenwelzijn en/ of sociale aspecten dan wettelijk verplicht is".

Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 56 miljard euro uit aan voedsel, aldus de samenstellers van de monitor. Duurzamer geproduceerd eten heeft daarmee inmiddels een marktaandeel van 13,75 procent. Dat is een minderheid, maar de onderzoekers zien wel een toename in bijna alle productgroepen. De stijging was het sterkst in de categorieën zuivel (plus 81 procent) en eieren (plus 58 procent).

Keurmerk

De hoogste bedragen geven consumenten uit aan duurzamer geproduceerd vlees, vleeswaren, koffie, thee, houdbare producten en samengestelde maaltijden met een keurmerk.

Producten met het keurmerk Beter Leven, een initiatief van de Dierenbescherming, werden in 2019 het meest verkocht. In totaal ging voor zo'n 2,8 miljard euro aan Beter Leven-producten langs de kassa. Grootste groeier onder de keurmerken was On The Way To PlanetProof. Dat werd uitgebreid naar allerlei verse producten, van aardappelen en groente tot zuivel en dranken. Andere keurmerken die in de monitor worden meegenomen zijn ASC, Biologisch, Fair Trade/Max Havelaar, MSC, Rainforest Alliance, UTZ Certified, Label Rouge en Vrije Uitloop. Die noteerden groeicijfers tussen de 5 en 14 procent.

De monitor wordt gemaakt in opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV).

Meer uit Binnenland

Stemacteur Hein Boele (Elmo uit Sesamstraat) overleden

ALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.

48 minuten geleden
Man aangehouden voor brandstichting in stadskantoor Leiden

LEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een man aangehouden voor brandstichting in het stadskantoor van de gemeente Leiden. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er een "brandbare vloeistof" over beeldschermen en toetsenborden gegooid en aangestoken. Er raakte niemand gewond.

49 minuten geleden
Zomers weer op eerste dag SAIL, daarna frisser

HOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.

2 uur geleden
Chauffeur wordt onwel, raakt busjes die tankstation in rijden

MUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.

3 uur geleden
Advocatenorde oneens met laptopverbod in alle gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen in de toekomst niet langer een laptop, mobiele telefoon of USB-stick meenemen tijdens het bezoeken van hun cliënt in een penitentiaire inrichting, tenzij de directie van de PI daar toestemming voor heeft gegeven. Dat heeft de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) laten weten aan de Nederlandse orde van advocaten (NOvA). Volgens de DJI draagt het nieuwe toegangsbeleid bij aan "veiligheid binnen en buiten de inrichting". Het is nog niet bekend wanneer het ingaat.

6 uur geleden
Nederlander omgekomen bij deltavliegerongeluk in de Franse Alpen

VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.

14 uur geleden
Tientallen tips bij de politie over ernstig zedenmisdrijf Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.

16 uur geleden