Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uiterwaarden rivieren lopen niet onder door hoogwater Zwitserland

Uiterwaarden rivieren lopen niet onder door hoogwater Zwitserland

LELYSTAD (ANP) - De uiterwaarden van de grote rivieren zullen de komende week niet onderlopen als de overvloedige regenval uit Zwitserland via de Rijn Nederland bereikt. De Rijn bereikt wel een voor september ongebruikelijk hoge waterstand bij Lobith, maar van onderlopende uiterwaarden of hoogwater is geen sprake, aldus de watermanagers van Rijkswaterstaat.

De waterbeheerders verwachten maandag een piek in de afvoer van de Rijn van 2500 kubieke meter per seconde. Dat kan zelfs nog iets hoger worden en 2800 kubieke meter per seconde bereiken. De waterstand van de Rijn bij Lobith is dan rond de 10 meter boven NAP. Dat is ver onder een hoogwaterstand. Pas bij 15 meter boven NAP zou er sprake zijn van hoogwater waarvoor maatregelen moeten worden genomen. De uiterwaarden zullen pas onderlopen bij een stand van ongeveer 11,50 meter boven NAP bij Lobith.

Gewoonlijk zakt de waterstand van de grote rivieren juist in september, aan het eind van de zomer. In de afgelopen zeer droge jaren stond het rivierwater zelfs laag en waren er problemen met de grondwaterstand. Met kerstmis vorig jaar voerde de Rijn maar 1200 kubieke meter water per seconde af.

In Zwitserland zijn rivieren wel buiten de oevers getreden door de enorme regenbuien. Maar die hoeveelheid water zwakt af naarmate de Rijn verder richting Nederland stroomt. Dat komt doordat de hoeveelheid water eerst door de Bodensee op de grens van Zwitserland en Duitsland stroomt, waar al een flink deel van de piek wegvloeit. En de zijrivieren in Duitsland staan op zomerstand en voeren weinig water aan naar de Rijn. Het noodweer in Zwitserland heeft geen invloed op de waterstand van de Maas.

Meer uit Binnenland

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

AMSTERDAM (ANP) - De oorzaak van de brand die begin dit jaar de Vondelkerk in Amsterdam verwoestte, blijft onduidelijk. Dat concludeert de politie na onderzoek, zo wordt dinsdag gemeld.

42 minuten geleden
Weeronline: herstel van droogte zal maanden duren

HOUTEN (ANP) - Na een lange periode van droogte en hitte zorgen buien en regen voor wat verlichting in de natuur. Zo stijgt de afvoer van rivieren en is het neerslagtekort gedaald naar 283 millimeter. Voor het structureel herstellen van de bodem, natuur en de Rijn is maandenlang meer neerslag nodig, meldt Weeronline.

1 uur geleden
Rapport: betere toegangscontrole nodig tegen vuurwerk in stadions

DEN HAAG (ANP) - Om het afsteken van vuurwerk in stadions effectiever tegen te gaan, moet onder meer de toegangscontrole in stadions verbeteren, adviseert het onafhankelijke Auditteam Voetbal en Veiligheid in een maandag verschenen rapport. Technologie kan daarbij helpen. Als voorbeelden noemt het team scanpoorten, handscanners en slimme camera's. Ook betere controle van personeel, leveranciers en stadionruimtes kan verbetering opleveren.

12 uur geleden
Honderd mensen bij inspraakavond over asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - Bij het gemeentehuis in Den Bosch zijn maandagavond zo'n honderd mensen samengekomen voor een raadsbijeenkomst over asielopvang in Engelen. Tijdens de inspraakavond kunnen bewoners hun mening geven over de komst van een opvanglocatie voor alleenstaande jonge asielzoekers.

13 uur geleden
KNMI waarschuwt in app nu ook voor lokale zware onweersbui

DE BILT (ANP) - Het KNMI gaat gebruikers van zijn app vanaf komende week waarschuwen voor lokale zware onweersbuien. Als zo'n zware bui binnen een kwartier op de locatie van de gebruiker wordt verwacht, krijgt die een melding. Het gaat niet om alle buien, maar alleen om "zware onweersbuien die overlast kunnen veroorzaken", legt het instituut uit.

15 uur geleden
Vijf mensen nog in het ziekenhuis na ongeluk A28 met touringcar

WEZEP (ANP) - Vijf gewonden van het ongeval met een touringcar op de A28 bij Wezep liggen nog in het ziekenhuis. Dat laat de gemeente Oldebroek weten, waar Wezep onder valt.

16 uur geleden
Geen arrestaties van vuurwerkgooiende Feyenoord-fans bij Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de wedstrijd SC Cambuur tegen Feyenoord in Leeuwarden van zondag. De bezoekende fans van de Rotterdamse ploeg gooiden vuurwerk richting het vak met Cambuur-supporters. Daarbij raakten vijf mensen gewond.

20 uur geleden