Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uiterst rechtse politicus dooft chanoekakaarsjes Pools parlement

Uiterst rechtse politicus dooft chanoekakaarsjes Pools parlement

WARSCHAU (ANP/AFP) - De uiterst rechtse politicus Grzegorz Braun heeft in het Poolse parlement de kaarsjes in een chanoekia gedoofd met een brandblusser. De kaarsjes brandden ter gelegenheid van het joodse feest Chanoeka. Op videobeelden is te zien hoe Braun bij de kandelaar staat, ogenschijnlijk in een wolk bluspoeder.

In het Poolse parlement staat de chanoekia tegenover een kerstboom. In de negenarmige kandelaar wordt met Chanoeka acht dagen lang iedere avond een extra kaars aangestoken. Braun was daarbij aanwezig voordat hij de lichtjes doofde. De Poolse krant Wyborcza meldt dat de zitting van het parlement werd opgeschort, en dat Braun na de hervatting niet welkom is.

In de Sejm wordt deze dinsdag naar verwachting gestemd over het premierschap van Donald Tusk. "Dit is onaanvaardbaar. Dit mag nooit meer gebeuren", zei Tusk volgens Wyborcza over de actie. Ook de Israëlische ambassadeur in Polen Yacov Livne reageert boos. "SCHANDE. Een Poolse parlementariër heeft dit zojuist gedaan. Een paar minuten nadat wij daar Chanoeka gevierd hadden", schrijft hij in een X-bericht waarin beelden van de actie te zien zijn.

Braun is de leider van de partij Konfederacja Korony Polskiej (KKP). Dat is een nationalistische, katholieke partij die de terugkeer van het koningshuis voorstaat. De partij heeft vier zetels in het Poolse parlement. Braun zei bij zijn actie dat hij een "theologische discussie" wilde voeren.

Meer uit Buitenland

FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

1 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

2 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

5 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

5 uur geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

10 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

14 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

17 uur geleden