Uiterst rechtse Bardella bekritiseert politieke oproep Mbappé
PARIJS (ANP/RTR) - De oproep van het Franse voetbalidool Kylian Mbappé om tegen "extremen" te stemmen bij de volgende verkiezingen is niet goed gevallen bij Jordan Bardella, de partijleider van de uiterst rechtse Rassemblement National (RN). Bardella uitte op televisie kritiek op de superster, die op dit moment met het Franse elftal actief is op het EK in Duitsland.
"Ik heb veel respect voor onze voetballers, of het nou Marcus Thuram is of Kylian Mbappé; zij zijn voetbaliconen voor de jeugd. Maar we moeten het Franse volk en de stem van iedereen respecteren", zei Bardella tegen CNews TV. "Als je het geluk hebt om een heel, heel groot salaris te verdienen, als je een multimiljonair bent, dan vind ik het een beetje gênant om te zien dat deze atleten de les lezen aan mensen die niet meer rond kunnen komen, die zich onveilig voelen en die niet de kans hebben om te wonen in wijken die worden bewaakt door veiligheidsagenten."
Marcus Thuram, ook een voetballer van het Franse elftal, heeft de Franse kiezers opgeroepen om er alles aan te doen dat RN niet aan de macht kan komen. Mbappé noemde de partij van Bardella en Marine Le Pen niet bij naam, maar waarschuwde tegen "extreme denkbeelden die mensen verdelen". "Ik ben trots om voor Frankrijk uit te komen, maar ik wil geen land vertegenwoordigen dat niet staat voor mijn waarden, of onze waarden."
RN werd bij de Europese verkiezingen afgelopen maand verreweg de grootste partij van Frankrijk. President Emmanuel Macron besloot daarop vervroegde verkiezingen uit te schrijven. Die vinden plaats op 30 juni en 7 juli.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
7 uur geleden