Uiterst rechtse Bardella bekritiseert politieke oproep Mbappé
PARIJS (ANP/RTR) - De oproep van het Franse voetbalidool Kylian Mbappé om tegen "extremen" te stemmen bij de volgende verkiezingen is niet goed gevallen bij Jordan Bardella, de partijleider van de uiterst rechtse Rassemblement National (RN). Bardella uitte op televisie kritiek op de superster, die op dit moment met het Franse elftal actief is op het EK in Duitsland.
"Ik heb veel respect voor onze voetballers, of het nou Marcus Thuram is of Kylian Mbappé; zij zijn voetbaliconen voor de jeugd. Maar we moeten het Franse volk en de stem van iedereen respecteren", zei Bardella tegen CNews TV. "Als je het geluk hebt om een heel, heel groot salaris te verdienen, als je een multimiljonair bent, dan vind ik het een beetje gênant om te zien dat deze atleten de les lezen aan mensen die niet meer rond kunnen komen, die zich onveilig voelen en die niet de kans hebben om te wonen in wijken die worden bewaakt door veiligheidsagenten."
Marcus Thuram, ook een voetballer van het Franse elftal, heeft de Franse kiezers opgeroepen om er alles aan te doen dat RN niet aan de macht kan komen. Mbappé noemde de partij van Bardella en Marine Le Pen niet bij naam, maar waarschuwde tegen "extreme denkbeelden die mensen verdelen". "Ik ben trots om voor Frankrijk uit te komen, maar ik wil geen land vertegenwoordigen dat niet staat voor mijn waarden, of onze waarden."
RN werd bij de Europese verkiezingen afgelopen maand verreweg de grootste partij van Frankrijk. President Emmanuel Macron besloot daarop vervroegde verkiezingen uit te schrijven. Die vinden plaats op 30 juni en 7 juli.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
6 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
8 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
8 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
8 uur geleden