Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitermate gevaarlijke situatie' door haperend C2000-systeem

'Uitermate gevaarlijke situatie' door haperend C2000-systeem

DEN HAAG (ANP) - Door een netwerkstoring in het C2000-systeem ontstond in de nacht van maandag op dinsdag volgens politiebond ACP een "uitermate gevaarlijke situatie" in een Nederlandse haven. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur kon er niet via het centrale systeem worden gecommuniceerd. Na een reset werkte C2000 wel weer. Het is niet voor het eerst dat er problemen zijn met het communicatiemiddel van de hulpdiensten.

Een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid, dat gaat over het C2000-systeem, legt uit dat personeel in de meldkamers door de storing niet meer met de gebruikelijke headsets met teams op straat kon communiceren. In plaats daarvan moest met portofoons of gewone mobieltjes worden gebeld.

De communicatieproblemen leverden volgens ACP-woordvoerder Maarten Brink zeker één gevaarlijke situatie op. Er zouden twee meldingen zijn binnengekomen uit een havengebied "waar agenten regelmatig geconfronteerd worden met uithalers en grote vangsten cocaïne". Normaal gaat de politie samen met de (bewapende) marechaussee en douane op zo'n melding af, maar omdat C2000 niet werkte, kon er geen contact met deze instanties worden gelegd.

Opvolger

Meer details over de situatie in de haven of de afloop daarvan kan Brink "om veiligheidsredenen" niet geven. De woordvoerder van het ministerie kent de specifieke situatie niet en zegt dat "meer onderzoek" nodig is.

De woordvoerder van het ministerie benadrukt dat het probleem van afgelopen nacht wel een andere oorzaak had dan de storingen waar C2000 eerder dit jaar mee kampte. Toen ging het ook al meerdere keren mis. Wel erkent de woordvoerder zelf ook dat het beter kan. "Agenten moeten veilig hun werk kunnen doen en te allen tijde met elkaar kunnen communiceren", aldus de woordvoerder.

Momenteel wordt gewerkt aan een opvolger voor het C2000-systeem, dat door alle hulpdiensten gebruikt moet gaan worden. Het is de bedoeling dat het nieuwe systeem, onder de werktitel NOOVA, in 2025 in gebruik genomen wordt.

Meer uit Binnenland

Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

1 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

5 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

6 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

7 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

7 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

9 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

9 uur geleden