'Uitermate gevaarlijke situatie' door haperend C2000-systeem
DEN HAAG (ANP) - Door een netwerkstoring in het C2000-systeem ontstond in de nacht van maandag op dinsdag volgens politiebond ACP een "uitermate gevaarlijke situatie" in een Nederlandse haven. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur kon er niet via het centrale systeem worden gecommuniceerd. Na een reset werkte C2000 wel weer. Het is niet voor het eerst dat er problemen zijn met het communicatiemiddel van de hulpdiensten.
Een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid, dat gaat over het C2000-systeem, legt uit dat personeel in de meldkamers door de storing niet meer met de gebruikelijke headsets met teams op straat kon communiceren. In plaats daarvan moest met portofoons of gewone mobieltjes worden gebeld.
De communicatieproblemen leverden volgens ACP-woordvoerder Maarten Brink zeker één gevaarlijke situatie op. Er zouden twee meldingen zijn binnengekomen uit een havengebied "waar agenten regelmatig geconfronteerd worden met uithalers en grote vangsten cocaïne". Normaal gaat de politie samen met de (bewapende) marechaussee en douane op zo'n melding af, maar omdat C2000 niet werkte, kon er geen contact met deze instanties worden gelegd.
Opvolger
Meer details over de situatie in de haven of de afloop daarvan kan Brink "om veiligheidsredenen" niet geven. De woordvoerder van het ministerie kent de specifieke situatie niet en zegt dat "meer onderzoek" nodig is.
De woordvoerder van het ministerie benadrukt dat het probleem van afgelopen nacht wel een andere oorzaak had dan de storingen waar C2000 eerder dit jaar mee kampte. Toen ging het ook al meerdere keren mis. Wel erkent de woordvoerder zelf ook dat het beter kan. "Agenten moeten veilig hun werk kunnen doen en te allen tijde met elkaar kunnen communiceren", aldus de woordvoerder.
Momenteel wordt gewerkt aan een opvolger voor het C2000-systeem, dat door alle hulpdiensten gebruikt moet gaan worden. Het is de bedoeling dat het nieuwe systeem, onder de werktitel NOOVA, in 2025 in gebruik genomen wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
5 uur geleden